Etiketa: is_tag

Radhë gjata zie në Moskë: ‘Faleminderit Gorbaçov, ju na dhatë një shans, por ne e humbëm shansin!’.
Qytetaret në Moskë i kanë bërë nderimet e fundit Mikhail Gorbaçovit, liderit të fundit sovjetik që solli përfundimin paqësor të Luftës së Ftohtë. Brenda Sallës me Kolona të Shtëpisë së Unitetit...
Ndahet nga jeta Mikhail Gorbacov, president i fundit i Bashkimit Sovjetik.
Është ndarë nga jeta Mikhail Gorbachev, presidenti i fundit i Bashkimit Sovjetik. Mësohet se ai ka ndërruar jetë në Moskë në moshën 92-vjeçare. Agjencitë shtetërore të Rusisë ra...
Udhëheqësi i fundit sovjetik, Gorbaçov, nxit Rusinë dhe Sh.B.A që të zhvillojnë bisedime bërthamore
MOSKE (Reuters) - Mikhail Gorbaçov, udhëheqësi i fundit sovjetik, paralajmëroi të Premten se bota po shkonte në një epokë të rrezikshme të politikës së militarizuar dhe i bëri thirrje Moskës dhe U...
Tërheqja e Trump nga Pakti Bërthamor nuk është puna e një mendjeje të madhe, thotë Gorbaçov
Nga: Mary Papenfuss,HuffPost Ish-Presidenti rus Mikhail Gorbaçov ka sulmuar planin e Presidentit të SHBA, Donald Trump për t'u tërhequr nga një pakt kyç anti-bërthamor me Rusinë, duke e quajtur...