Etiketa: is_tag

Richard Grenell promovon turizmin shqiptar: ‘Më besoni mua, shkoni në Shqipëri!’.
Ish-emsiari Presidencial i SHBA-së për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka promovuar turizmin shqiptar, ku ka bërë thirrje për të vizituar vendin tonë. Përmes një postimi në rrjetin soci...
Richard Grenell zbulon arsyen që çoi në burgosjen e Thaçit në Hagë: Prokurori u tërbua pse po mbyllej Gjykata Speciale.
I dërguari special i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi gjatë presidencës Trump, në një intervistë për Human Events në qershor të këtij viti, zbuloi disa prapaskena nga marrëvshjet e dis...
Grenell i shkon në zyrë Ramës, fokusi te shtimi i përpjekjeve për lirimin e Hashim Thaçit
TIRANË- Ish i dërguari i Posaçëm i Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor Richard Grenell ka zhvilluar sot një takim me kryeministrin Edi Rama në Tiranë. Lajmi bëhet i ditur ng...
Daniel Serwer kërkon prova se Grenell paguhet nga Serbia për lobim! “Do t’i dërgoj në Departament të Drejtësisë”.
Analisti amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit, Daniel Serwer, ka reaguar ndaj deklaratës së analistit politik në Serbi, Dushan Janjiq, i cili ka thënë se Serbia e paguan nga 100 mijë doll...
Grenell: Kurti gaboi që s’mori pjesë në “Ballkanin e Hapur”, Rama vizionar, nuk e komentoj ”non grata-n” e Berishës
Pas vizitës në Serbi, ish-i dërguari i presidentit Donald Trump për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, zgjodhi të vizitojë Shqipërinë. Ndalesën e parë diplomati amerikan e bëri ...
Rama intervistohet nga Grenell, flet për shpalljen ‘non grata’ të Berishës: Sinjal për mbarimin e pandëshkueshmërisë
Ish-i dërguar i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një intervistë me kryeministrin, Edi Rama në median amerikane "Newsmax". Ndërsa u pyet për vendimin e ...
Grenell përsëri godet Kurtin: Do të jetë edhe kundër Bidenit, ai është me të vërtetë anti-Amerikë
Emisari Special i Donald Trump, Richard Grenell, për dialogun Kosovë-Serbi ka goditur sërish kryetarin e VV’së, Albin Kurti, raporton Gazeta Express. Grenell ka shkruar në Twitter se Albin Kurt...
Trump ‘kap’ garën lokale në Nevada për të ngritur dyshime për një problem më të gjerë
-Grenell thotë se Demokratët në Nevada janë në 'gjendje paniku të plotë'- Presidenti Trump e quajti ‘një fitore e madhe’ vendimin e Nevada Clark County për të mos certifikuar një nga garat e sa...
Hoti: ‘Dialogu nuk ndalet. I kërkova Grenellit ta shtyjë takimin për një ditë tjetër!’.
Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se dialogu nuk ndalet dhe se nuk ka alternativë. Shton se i ka kërkuar ambasadorit Grenell që takimin që planifikohej të mbahej në Shtëpinë e Bardhë, të shtyhet...
Kosova/ Grenell: Ideja e këmbimit të territoreve ishte e John Boltonit, jo e Trumpit!
  Richard Grenell, i dërguari i posaçëm amerikan për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë e ka bërë të çartë edhe një herë se e kujt ishte ideja e shkëmbimit të territoreve mes dy shteteve Kosovë ...