Etiketa: greqia

Varianti i ri i Covid-19 ka mbërritur në Greqi, alarm në shtein fqinj
Specialistet grekë të pandemisë kanë shprehur shqetësimin e tyre pas rritjes së rasteve me mutacionin e ri dhe më vdekjeprurës të koronavirusit, i cili u zbulua për herë të parë në Britani. Sip...
Kryemnistri Rama: ‘Çështjen e detit e kemi hapur ne. Grekët e kishin mbyllur me Saliun, Lulin dhe Ilirin’.
Kryeministri Edi Rama ka folur edhe në lidhje me çështjen e detit me Greqinë. Kryeministri Rama është shprehur se çështjen e detit e ka hapur Shqipëria dhe jo Greqia sepse Greqia e kishte...
Cikloni i dytë ‘i Greqisë’ do të prekë edhe Shqipërinë/ Sinoptikanët
Sinoptikanët në Greqi kanë paralajmëruar se Veri-Perëndimi i Greqisë dhe Jugu i Shqipërisë do të pushtohet nga moti i keq në orët ne vijim. Gazetari i Top Channel në Greqi, Aleksand...
A po ndërmjetëson Rama një “armëpushim” mes Greqisë dhe Turqisë?
KOMENT Vizita në rezidencën verore të Presidentit Erdogan dhe menjëherë pas saj darka me Kryeministrin Mitzotaqis, e kanë vendosur kryeministrin Rama në qendër të një teorie konspirative sipas ...
Pas Athinës, Rama niset sot për në Gjermani si kryetar i OSBE
Kryeministri Edi Rama do të niset sot pasdite për në Gjermani duke vijuar me vizitat si drejtues i Kryesisë së OSBE. Ai zhvilloi një vizitë 2-ditore në Athinë teksa tashmë ka ndryshuar kurs për...
Rama: Kur flet për falje detesh si për falje rrobash…
Qeveria është shprehur në parlamentin grek se së shpejti Greqia do të ketë mundësinë për të zgjeruar ujërat e saj territoriale në 12 milje detare në detin Jon. Lidhur me këtë, kryeministri Edi ...
Policia reagon pas një ‘fake news’ të medias greke: ‘Anija me drogë nuk u vjen nga Shqipëria.
Pas kapjes së një mjeti lundrues me një ton hashash në Peleponez, ku sipas mediave greke dyshohej se kishte ardhur nga Shqipëria, ka reaguar vetë Policia e Shtetit, e cila hedh poshtë aludimet në ...
Java e Europës: Greqia dhe BE, ‘shanse për fëmijët që nuk dëgjojnë’ në Tiranë.
Në kuadrin e “Javës së Europës”  që organizon në Shqipëri Delegacioni  i Bashkimit Europian, nga dt 6 deri më 10 maj, Ambasada e Greqisë në Tirane bashkë-organizon me përfaqësinë e BE, një aktivit...
‘Të dashur fqinjë, falënderoni zotin që nuk na vrau një i fandaksur’/ Kryeministri Rama
Pas vrasjes, nga policia të 35-vjeçarit në Bularat të Gjirokastrës, Kostandinos Kaçifa, ka reaguar menjëherë edhe kryetarii i qeverisë shqiptare, Edi Rama. Përmes një statusi në rrjetin social ...
Kryeministri Rama është takuar sot me Presidentin Meta, në zyrën e presidentit. Flitet se për çështjen e detit.
Ende nuk ka detaje lidhur me temën e takimit, por është bërë i njohur lajmi se kryeministri Edi Rama ka shkuar sot në zyrën e Presidentit Meta për një takim kokë më kokë.. Mes qeverisë dhe Pres...
Faqja 1 prej 212