Etiketa: is_tag

Përfundon bojkoti! Universiteti i Mjekësisë pranon kërkesat e studentëve
Universiteti i Mjekësisë pranon kërkesën e studentëve. Që do të thotë se studentëve nuk do t’u jepet një kontratë për të firmosur derisa Gjykata Kushtetuese të thotë fjalën përfundimtare nëse ligj...
Një grup i pedagogëve të universitetit paralajmëron për grevë urie
Që prej nisjes së vitit akademik një pjesë e pedagogëve të universiteteve publike ka bojkotuar mësimin, duke protestuar për rritje të rrogës me 50% brenda dy viteve dhe rritje të financimeve p...
Lajm për avokatët/ Nuk ka negociata. Harta e re Gjyqësore do të miratohet pa ndryshime.
Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Ministria e Drejtësisë nuk do të ‘lëshojnë pe’ sa i takon miratimit të Hartës së re Gjyqësore.  Ndonëse shënohet dita e gjashtë e grevës së përgjithshm...
Ministrja Balluku nga Aeroporti i Rinasit: Kontrollorët bëjnë vetëm 43% të trafikut normal! Nga 4400 dollarë rroga u ka shkuar 2400 dollarë
Nga Aeroporti i Rinasit, ku zhvilloi një bashkëbisedim me kontrollorët e trafikut ajror, ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku tha se qeveria shqiptare nuk ka asnjë lidhje financiare me kom...
Kontrollorët e trafikut ajror nisin grevë për uljen e pagave, anulohen të gjitha fluturimet nga Rinasi! Balluku: Grusht shteti, të përfshirë Meta e Berisha! Sot s’vijnë vaksinat anti-COVID
Janë bllokuar të gjitha fluturimet e parashikuara për sot në aeroportin e Rinasit. Vendimi i papritur është njoftuar para pak minutave ndërkohë që pritet dalja me një deklaratë e TIA dhe një tjetë...
Greva e naftëtarëve në Ballsh/ Pa kaluar 24 orë,10 grevistët shfaqin probleme shëndetësore.
Në ditën e tretë të grevës, naftëtarët e Ballshit kanë shfaqur shenjat e para të dobësisë fizike shoqëruar kjo edhe me problemet shëndetësore. Grevës së naftëtarëve të Ballshit pritet t’u bas...
Pedagogët ‘e uritur’ të Universiteteve mund të nisin një grevë urie.
-Në uri se në uri, mendojnë pedagogët, më mirë në grevën e urisë- Kanë kaluar më shumë se dhjetë ditë nga afati i fundit kur pedagogët e Universiteteve duhej të kishin tërhequr pagat e tyre; po...
Punonjësit e Hipotekës, në grevë kundër shkarkimit të dy kolegëve nga Ministri, zonja Gjoni
U shkarkuan me një deklaratë publike një ditë më parë nga ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj, por kolegët e tyre në shenjë solidariteti kanë ndërprerë punën ditën e enjte dhe kanë kërkuar një ta...
Grevistët e Zharrzës e fitojnë të drejtën me sakrificë ekdtreme. S’ka gjë pa gjë!- thotë populli
Qeveria ka vendosur sot që pas vlerësimit të dëmeve do të dëmshpërblejë në masën 100  për qind  të gjitha banesat e dëmtuara apo të shkatërruar plotësisht nga shpërthimet në zonën naftë-nxjerrëse ...