Etiketa: is_tag

Festa e Halloween kthehet në tragjedi, mbi 140 viktima dhe qindra të plagosur në Korenë e Jugut
146 persona kanë vdekur dhe qindra të tjerë kanë mbetur të plagosur, në një përplasje mes turmave të mëdha që festonin Halloween në një zonë të njohur për jetën e natës në kryeqytetin Seoul të Kor...
Halloween e dhunshme në Francë: “Armatosuni dhe godisni policinë”
( Një patrullë u godit me shishe me acid. Dhjetëra agjentë të plagosur dhe qindra arrestime në të gjithë vendi) /  "Spastrimi i policisë do të fillojë në orën 22. Të gjitha armët lejohen. Dilni...
Halloween/ Polici kërkon ndjesë për “Hillary-në e arrestuar”
  Presidenti i Unionit të Policëve tha se ka përdorur një “gjykim të varfër” kur ka dalë në fotografi në krah të një imitimi si Hilla Clinton veshur me kostumin e Halloween. Figura tregont...