Etiketa: haradinaj

Ramush Haradinaj i kërkon Berishës: ‘Mos i shpallni luftë Amerikës!’
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, në emisionin “Quo Vadis” komentoi edhe përplasjen mes Sali Berishës dhe Lulzim Bashës, pas vendimit të këtij të fundit për ta përjashtuar ish-liderin ...
Arrestohet Nasim Haradinaj nga hetuesit e Speciales
Nënkryetari i Organizatës së Veteranëve, Nasim Haradinaj, është arrestuar nga zyrtarë të Speciales, raporton Gazeta Express. Haradinaj është arrestuar derisa ishte duke shkuar në zyrat e televi...
Haradinaj nuk e pranon marrëveshjen dhe thotë ‘dal nga qveria’, pas pak e pranon dhe uron për marrëveshjen.
Ish kryeministri i Kosoves, Ramush Haradinaj, ka shprehur zemerim te madh sapo ka marre vesh se u nenshkrua marreveshja Kosove- Serbi edhe me ujembledhesin e Ujmanit. Ai eshte merzitur se kryemini...
Ramush Haradinaj shpall kandidaturën për president i Kosovës
Kreu i AAK’së Ramush Haradinaj pas takimit të Këshillit Drejtues të AAK’së ka bërë me dije se partia e ka autorizuar që të zhvillojë negociata për zgjerimin e koalicionit aktual. Po ashtu kreu i A...
Rama: Do ta tërheq zyrtarisht padinë për shpifje ndaj Ramushit
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se do ta tërheq edhe zyrtarisht padinë për shpifje që ka bërë kundër ish-kryeministrit, Ramush Haradinaj, sa i përket debatit rreth idesë së korrigjim...
Kosovë/ Haradinaj mund të bëhet pjesë e qeverisë teknike. ‘Qeveria Kurti më jetëshkurtja dhe më e dëmshmja’.a’.
Ish-kryeministri Ramush Haradinaj pas takimit me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, ka thënë se AAK-ja e përkrah mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, që e ka nisur LDK-ja si partnere e koalicionit q...
Haradinaj: Sonte Albin mashtruesi u dorëzua para Serbisë
Ish-kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar për vendimin e kryeministrit Albin Kurtit për heqjen e taksës ndaj Serbisë. Haradinaj e quan Kurtin mashtrues, derisa thotë se ai u dorëzua...
Rama për Haradinajn e Kosovës: Shpifja është bërllok, pastrimi nga bërlloku është mision!
  Ramush Haradinaj kryeministër në detyrë i Kosovës, i ftuar në emisionin Open të gazetares, Eni Vasilit në Top Channel i thelloi akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama me pretendimin se shefi qeverisë...
Shpifja, de-krimi, totemi dhe drejtësia…, a lidhen bashkë në një padi gjyqësore?!
Koment/ Çështja është shumë e thjeshtë: Ramush Haradinaj, kryeministër ende në detyrë i Kosovës ka shpifur publikisht kundër Edi Ramës- kryeministër i Shqipërisë. Kështu prezumohet në kallëzimi...
Kosovë/ Haradinaj jep dorëheqje nga posti i kryetarit të AAK-së
Muaj më parë dha dorëheqje nga kryetari i qeverisë. E Ramush Haradinaj dorëheqje ka dhënë edhe nga kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), raporton Ekonomia Online. Këtë veprim thot...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »