Etiketa: is_tag

Kamala Harris reagon për vdekjen e Navalny: ‘Çfarëdo historie të tregojnë Rusia është përgjegjëse!’
Zëvendëspresidentja Kamala Harris e cilësoi vdekjen e raportuar të liderit të opozitës ruse Alexei Navalny në burg një shenjë të brutalitetit të presidentit rus Vladimir Putin në një fjalim në një...
Zëvendëspresidencialet/ Pence dhe Harris në skenën e ndarë me pleksiglas, debat mbi koronavirusin dhe Gjykaten e Lartë
E nominuara e Demokrateve per zëvendës presidente Kamala Harris dhe zëvendes presidenti Mike Pence nuk humbën kohë per te shkëmbyer zjarr për trajtimin e pandemisë së koronavirusit nga ana e Pre...
5 gjërat për t’u parë sonte në debatin e parë nënpresidencial mes Pence dhe Harris
-Përballja midis Pence dhe Harris merr një rëndësi të madhe- Debatet nënpresidenciale rrallë janë aq drithëruese sa përplasjet mes dy personave që garojnë për komandant të përgjithshëm. Por ...
Demokratët ndjejnë humbjen/ Kamala Harris: ‘Biden mund të humbasë për shkak të ndërhyrjes ruse’.
Kandidatja demokrate për zëvendës president në SHBA,  Kamala Harris (D-CA) tha në transmetimin e së Dielës të CNN se ndërhyrja  ruse në zgjedhje mund të bëjë që i nominuari për president i Demokra...
Trump sulmon përsëri Obamën, sulmet ndaj konventës së Harris shkaktojnë stuhi në twitter.
  -Trump pyet pse vallë Obama ka pritur kaq gjatë për të mbështetur ish zëvendës- presidentin si kandidat-   Ndërsa Kamala Harris po mbante fjalimin e saj për emërimin si kandidate për ...
Kamala Harris, e zgjedhura e Biden si zëvendës presidente.
Kandidati demokrat presidencial në Shtetet e Bashkuara, Joe Biden, ka zgjedhur atë që në rast fitoreje në zgjedhjet presidenciale të nëntorit, do të jetë zëvendëspresidentja e Shteteve të Bashkuar...
Kamala Harris, e pesta Demokrate që do të kandidojë për presidente e SHBA në vitin 2020.
Senatorja Demokrate, Kamala Harris, e cila përfaqëson Kaliforninë, thotë se do të garojë për presidente në zgjedhjet e vitit 2020 në Shtetet e Bashkuara. Zonja Harris, që është zgjedhur në viti...