Etiketa: is_tag

I dogjën makinën në garazh, kandidati i PS në Has: ‘Kam pasur tensione në fushatë me rivalitetin!’.
Kandidatit të PS në Bashkinë e Hasit, Beqir Mulaj i është djegur  makina brenda garazhit të tij. Ky i fundit ka dhënë një intervistë për Euronews Albania,  ku u shpreh se ngjarja ka ndodhur në mes...
Has/ Kandidatit të PS për kryetar Bashkie, Beqir Mulaj i digjet makina në garazh!
Kandidatit socialist në Has, Beqir Mulaj i digjet natën automjeti dhe një garazh. Dyshohet e qëllimshme....
Haga mund t’i zgjasë duart edhe në Has e Kukës me akuzën për ‘krime lufte’.
Fletë arrestimet e prokurorit special Jack Smith për krime lufte mund të lëshohen edhe për shtetas shqiptarë me banim në Shqipëri. Një burim diplomatik në dijeni të zhvillimeve të kësaj ç...
DEA amerikane dhe hetues Gjermanë zbarkuan në Has për laboratorin e heroinës
Agjentë të DEA dhe hetues nga Gjermania kanë zbuluar e shkatërruar laboratorin e heroinës në Has, raporton afp.al. Dy ditët e fundit në Tiranë përfaqësues të lartë të agjencive Amerikane dhe Gj...
Heroina prodhohet edhe në Has; zbulohet laboratori i drogës në fshatin Brenog.
Në Has ku dikur thuhej se “ha pula gurë”, tani vërtetohet se mund të prodhohet edhe heroinë, e cila pasuron ‘kontinent’. Sot në këtë zonë të thellë, sa Gjakovë aq Shqipëri, është zbuluar një labor...
UPDATED: Gafur Mazreku shpallet ‘Qytetar nderi’ në Has. Rama: “Ky është turp! Kush i bën këto?”.
( FOTO: Arkiv i vitit 1997)/  Këshilli Bashkiak i Hasit ka votuar propozimin për të shpallur “Qytetar Nderi”ish- deputetin socialist Gafur Mazreku. Mazreku, i cili ka ndërruar jetë, njihet për ...
Edi Rama dekonsipron ‘sekretin e zgjedhjeve”
Ka disa ditë që njerëzit kanë 'kapur' në ajër se fushata elektorale po zhvillohet me paracaktim fitimtarësh. Prej ditësh flitet se pas datës 25 qershor do të ketë një koalicion me bazë të gjërë me...