Etiketa: is_tag

Ambasadori amerikan Hill: Në Bruksel pati një përparim për Serbinë, i kishte bërë detyrat e shtëpisë
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Beograd, Christopher Hill, ka thënë se përshtypja e tij pas takimit të lartë në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, të ndërmjetësuar nga Bashkimi Evr...
Ambasadori amerikan në Serbi, Hill: ‘Prishtina do t’i bartë pasojat!
(Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill.) Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hil...
Kurti-Vuçiç në Bruksel: Ambasadori Hill thotë se pritet të themelohet Asociacioni.
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Christopher Hill, para takimit mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se është një tjetë...
Ambasadori Hill thotë se SHBA mbështet 100 për qind propozimin franko-gjerman
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Serbi, Christopher Hill, duke folur për propozimin franko-gjerman (evropian) për dialogun mes Kosovës dhe Serbisë, tha para gazetarëve në Beograd ...