Etiketa: is_tag

Ish- kryeministri i Kosovës: Raportimi i Kurtit është vajtim dhe dëshmi e paaftësisë.
Raportimin e kryeministrit Albin Kurti para mediave lidhur me takimin e fundit në Bruksel, deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, e ka quajtur “vajtim dhe dëshmi e paaftësisë së...
Kosovë/ Avdullah Hoti, kandidat i LDK-së për kryeministër.
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka vendosur që kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, të jetë kandidat i saj për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare. ...
Trump: ‘Hoti dhe Vuçiç e bënë shtëpinë e vet dhe botën më të sigurt!’
Shtëpia e Bardhë njofton se presidenti Donald Trump e përshëndeti paktin e normalizimit të marrëdhënieve ekonomike mes Kosovës dhe Serbisë duke thënë se ai do t’i bëjë këto dy vende, ashtu si edhe...
Kryeministri i Kosovës vizitë zyrtare në Tiranë, pritet nga homologu Rama.
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka mbërritur pak momente më parë në Tiranë. Ceremonia e pritjes u zhvillua në Pallatin e Brigadave. Kjo është vizita e parë zyrtare e Kryeministrit të Ko...
Kryeministri Hoti takohet me Edi Ramën
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është duke qëndruar në Kosovë, ndërsa po zhvillon takime me të gjithë liderët e Kosovës, në këto momente është duke zhvilluar takim me kryeministrin Avdullah Hot...
Hoti: ‘Dialogu nuk ndalet. I kërkova Grenellit ta shtyjë takimin për një ditë tjetër!’.
Kryeministri Avdullah Hoti ka thënë se dialogu nuk ndalet dhe se nuk ka alternativë. Shton se i ka kërkuar ambasadorit Grenell që takimin që planifikohej të mbahej në Shtëpinë e Bardhë, të shtyhet...
Hoti kthehet në Kosovë, nuk merr pjesë në takimin me Vuçiqin në Washington
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka njoftuar se nuk do të marrë pjesë në takimin e datës 27 qershor në Shtëpinë e Bardhë. Hoti e bëri të ditur përmes një postimi në Facebook, i cili tha s...
Kosovë/ Tapeti i kuq e çon Hotin në zyrën e kryeministrit, por Kurti nuk u gjet aty pari.
Kryeministri i sapozgjedhur, Avdullah Hoti, krejtësisht i vetëm sot ka marrë pjesë në ceremoninë e marrjes së detyrës. Me një kalim para Gardës Ceremoniale, Hoti ka nisur ditën e parë të punës ...
Zgjedhja e Hotit kryeministër: Reagojnë Grenell dhe BE.
RIC GRENELL: I dërguari i posaçëm i Presidentit Trump për dialogun Kosovë – Serbi, Richard Grenell ka mirëpritur votimin e qeverisë së re në krye me Avdullah Hotin, raporton Gazeta Express. ...
Hoti është i ligjshëm për mandatin e qeverisë së Kosovës, vendos Gjykata Kushtetuese
Presidenti Thaçi mandatoi më 30 prill Avdullah Hotin nga Lidhja Demokratike e Kosovës për të formuar një qeveri të re dhe Lëvizja Vetëvendosje kërkoi nga Gjykata Kushtetuese që të vlerësojë kushte...