Etiketa: is_tag

Ibsen Elezit nuk i shkon asnjë gazetar në konferencë për shtyp
Ibsen Elezi i është futur me themel garës për kreun e Partisë Demokratike, pasi është rivali i vetëm që Sali Berisha ka përballë.  Mirëpo, paraqitja e platformës së tij, nuk po shpa...
Ibsen Elezi bën deklaratën e papritur: Basha nuk shkon dot në Amerikë
Ibsen Elezi, kandidat i skualifikuar nga gara për kryetar i Partisë Demokratike, në një intervistë mbrëmjen e djeshme është shprehur se kreu i PD-së, Lulzim Basha nuk udhëton dot drejt SHBA. Ai...
Ibsen Elezi, “lutje” Bashës: Hiqe nga PD çunin e Rustemit dhe “Kërmillin”
Me rastin e Ditës së Kujtesës së krimeve të Komunizmit, ish kryetari i Partisë Demokratike të Kukësit, Ibsen Elezi, i njohur dhe si një kritik konstruktiv i kryetarit Lulzim Basha, i ka adresuar k...
A prapë t’i mashtrojë Luli demokratët edhe pas 30 qershorit?
Nga: Ibsen Elezi* Debat i madh mes demokratëve për mosdorëzimin e bashkive ( pas rastit Kavajës ku pritej “rezistencë” e fortë). Pa i dal më mbrojtje asnjë kryetari bashkie dhe pa u marr me ...
Ish kryetari i PD, Elezi: ‘Luledhimsat po sillen si gomari në ëndërr!’
Ish kryetari i Partisë Demokratike të Kukësit, Ibsen Elezi, i njohur për qëndrimin kritik ndaj strategjisë së drejtimit të partisë nga Lulzim Basha, ka paraqitur vlerësimin e tij lidhur me përmirë...
Ibsen Elezi, ish- kryetari i PD: Madatet e këtyre s’digjen dot, janë zhytur në llum e s’marrin flakë.
Basha u përbetua se Rama do nxirret zvarrë, ndwrsa pak mw vonw thotw se do tw djegw mandatet e marrw nga populli. Ibsen Elezi, ish- kryetari i PD për Kukësin, është shumë dyshues për djegien e ...
Ibseni që “kryqëzoi” Bashën dhe i përgjigjet ‘shokut Ristani’.
Ibsen Elezi është ish-kreu i Degës së PD-së në Kukës që ka fituar ditët e fundit vëmendjen e opinionit publik, pasi denoncoi të shtunën në Kuvendin Kombëtar të demokratëve mënyrën korruptive se si...