Etiketa: is_tag

Presidenti i Republikës flet për ‘grusht shteti’.
Koment/ Presidenti i Republikës, Ilir Meta, reagon ashpër për miratimin në Kuvend të paketës “Anti-KÇK”, teksa shkruan në “Facebook” se në shtetin e PPP (Polici, Parti e Propagandë) ekziston ve...
VIDEO/ Vila, mjete luksoze e toka, “Anti-KÇK” sekuestron pasurinë e kokave të krimit në Shkodër, që urdhëruan pengmarrjen dhe vrasjen e Jan (Dod) Prengës
  Efektivët e OFL kanë sekuestruar ditën e sotme pasuritë e gjashtë personave të botës së krimit në Shkodër, të cilët janë përfshirë në pengmarrjen dhe vrasjen makabre të 49-vjeçarit Jan P...
Cilët janë të piketuarit e parë të OFL? Vrasës dhe të dënuar të përjetshëm…
Operacioni Anti KÇK ka nisur vrullshëm, ashtu siç edhe kryeministri Edi Rama kishte paralajmëruar. Policia bëri me dije se u janë dërguar formularët dy subjekteve të parë të ligjit special. Ope...
“Anti KÇK” nis punën në 7 qytete, 60 pasuri të botës së krimit në filtrin e strukturës speciale
Tirana, Vlorë, Shkodër, Durrës, Elbasan, Fier dhe Korçë janë qytetet ku Njësia Speciale Operacioni Forca e Ligjit në kuadër të paktët ‘anti-KÇK’ do të nis goditjet e para. Burime për Report Tv ...
Kryeministri Rama paralajmëron gjyqtarët dhe prokurorët: ‘Keni 48 orë kohë për të deklaruar pasurinë!’
Ndërsa prezantoi njësinë speciale që do të godasë grupin Anti-KÇK, kryeministri i vendit, Edi Rama u ka bërë thirrje gjykatësve dhe prokurorëve që të deklarojnë pasuritë e tyre dhe për këtë kanë v...
Rama në Parlament: ‘KÇK ka gjunjëzuar shtetin dhe ka favorizuar të paligjshmit!’.
Kryeministri Edi Rama mbajti një fjalim të gjatë sot në parlament ku nisur nga tragjedia e 26 nëntorit foli edhe për abuzimin e ndërtuesve me lejet e ndërtimit. Ndryshimet në pr/ligjin për kont...
Po nis ofensiva më e fortë kundër krimit të organizuar, ligji po kolaudohet me SHBA dhe BE/ Kryeministri Rama
Nga ceremonia e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku u përurua dhe reparti i ri i Forcave Speciale RENEA, kryeministri Edi Rama dha paralajmërimin e radhë për atë që e ka cilësuar organizatën k...
Rama: Banesat private rindërtohen brenda 6 muajve. Në Janar kalojmë paketën “KÇK”
Brenda 6 muajve të parë të vitit të ardhshëm, të gjithë banorët e prekur nga tërmeti në ndërtesa individuale do të sistemohen në shtëpitë e tyre të riparuara, ndërsa deri në Pranverë, qeveria do t...
Paketa ligjore kundër KÇK i drejtohet pasurisë së grabitur. Do të preken që nga vila e Lalëzit deri te makinat luksoze.
Kureshtja fillestare mbi atë se cilët do të jenë objekte ku do të godasë Paketa ligjore kundër KÇK, mund të kthjellohet edhe duke vizituar shpejt e shpejt paragrafët e ligjit: Në kreun e parë, ...
Meta edhe të dielën ndjek twitter-in e Ramës dhe reagon në sekondë kundër paketës Speciale AntiKÇK!
  Lufta e nisur mes presidentit Ilir Meta dhe mazhorancës së Edi Ramës sot ishte me anë të deklaratave në rrjetet sociale. Pasi Rama tha në Twitter se nesër do të publikohet Paketa Spec...