Etiketa: is_tag

Sulmet kibernetike nga Irani, presidenti Begaj mbledh sot Këshillin e Sigurimit Kombëtar në orën 11:00
Presidenti i Republikës Bajram Begaj do të mbledhë nesër Këshillin e Sigurisë Kombëtare mbi çështjet për sulmet kibernetike. Në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë është konfirmuar pjesëmarrja e kry...
Sulmi ushtarak i Rusisë në Ukrainë është “terrorizëm shtetëror”/ Këshilli i Sigurimit i OKB
Sulmi ushtarak i Rusisë në Ukrainë është "terrorizëm shtetëror", thuhet në Këshillin e Sigurimit të OKB-së Ministri i Jashtëm polak dhe Kryetari i Organizatës për Sigurinë dhe Bashkëpunimin në Evro...
Shqipëria thërret mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Sigurimit pas sulmit në Zaporizhzhia
 Një takim urgjent i Këshillit të Sigurimit është thirrur nga Shqipëria dhe pesë vende të tjera anëtare, pas sulmit të Rusisë në termocentralin e Zaporizhzhia-s dhe rrethimit e mësymjes ...
Fillon mandati i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit/ Rama: “Gur themeltar në transformimin tonë”
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, më fjalën e rastit, mbrëmjen e 14 shkurtit, tha se mandati i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara (OKB), “shënon një gur themelor...
Ukraina beson tek zëri i Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit
 Shqipëria do të jetë bashkëpenëmbajtëse e kauzës së Ukrainës në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, së bashku me SHBA-të, në njehsimin e ngritjes së çështjeve më shqetësuese për sa i përket ...
Shqipëria merr sot mandatin dy vjeçar si anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB-së.
Me hyrjen e vitit të ri 2022, Shqipëria nisi zyrtarisht mandatin e saj dy-vjeçar si anëtare e përkohshme e Këshillit të Sigurisë së Organizatës së Kombeve të Bashkuara. Kjo ngjarje është ...
Zyrtari i Sigurisë Kombëtare do të largohet pas dëshmisë së impeachmentit
Zyrtari i Sigurisë Kombëtare i cili ishte dëshmitari kryesor i impeachmentit të Trump për Demokratët do të shkarkohet, thonë raportimet Shtëpia e Bardhë po peshon planet për të shkarkuar një zyrt...
Ilir Meta nuk e hap dosjen e mbledhjes së Këshillit të Sigurimit; bie kërkesa e deputetëve.
Pak ditë më parë një grup deputetësh i dërguan një letër kreut të shtetit, Ilir Meta në lidhje me publikimin e të dhënave të mbledhjes së Këshillit të Sigurisë, mbajtur me 11 nëntorin e shkuar nga...