Etiketa: is_tag

Trump paralajmëron liderin suprem Iranian të jetë ‘shumë i kujdesshëm me fjalët e tij.
Nga: Michael Collins, Kim Hjelmgaard dhe David Jackson/ USA TODAY WASHINGTON - Presidenti Donald Trump mori zjarr të premten në mbrëmje kundër Liderit Suprem të Iranit Ayatollah Ali Khamenei i ...
KY ZINXHIR GABIMESH QË BËN TË DRIDHET TEHERANIN
Nga: Lorenzo Vita Pranimi iranian shpon qiellin e Teheranit si rrufeja që natën e kaluar ndërpreu jetën e qindra njerëzve të pafajshëm në Boeing 737. "Një gabim njerëzor" shpjegojnë krerët e Re...
“Një vend i vogël dhe djallëzor europian…”. Khamenei sulmon Shqipërinë pas sulmit ndaj bazave amerikane.
Në fjalimin e tij pas sulmit me raketa ndaj dy bazave ushtarake amerikane në Irak, lideri suprem i Iranit Ali Khamenei, krahas akuzave ndaj SHBA-ve, duket t’i jetë referuar edhe Shqipëria duke e “...