Etiketa: is_tag

Shqipëria nën sulme masive kibernetike, reagon AKSHI: ‘Të dhënat janë të sigurta’.
Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informomit ka reaguar lidhur me sulmet e fundit kibernetike që kanë goditur disa faqe zyrtare të institucioneve dhe bizneseve shqiptare. Në një deklaratë për m...
Tronditet Gjermania, shefi i Kibernetikës rezulton spiun rus
Ministria e Brendshme gjermane ka vendosur shkarkimin me efekt të menjëhershëm të kreut të Zyrës Federale për Sigurinë e Informacionit, Arne Schönbohm, pasi rezultoi i lidhur me qarqet ruse. De...