Etiketa: is_tag

Kuvendi i PD-së miraton ndryshimet e statutit: Basha merr edhe postin e kryetarit të grupit Parlamentar, PD kthehet te logo e ’90
Kuvendi Kombëtar i PD-së ka miratuar nen për ne ndryshimet në statutin e PD-së. Gjatë mbledhjes u miratua Neni 48 që i jep kryetarit të partisë, Lulzim Bashës edhe postin e kreut të Grupit...
Rama: Gjuha shqipe sot më e rrezikuara! Të mbrohet me provim njësoj si anglishtja
  “Arsimi është arma më e fortë e përparimit të kombit”. Kështu tha kryeministri Edi Rama në ambientet e Pallatit të Kongreseve, ku po mbahet Kongresi i Arsimit me temë ‘Sfidat e arsimit cilës...
Socialistët do të mblidhen më 9 prill, ja si do të jenë punimet e Kongresit të PS
Më datë 9 prill do të mblidhet Kongresi i Partisë Socialiste. Takimi do të zhvillohet në orën 12:00 në Pallatin e Kongreseve. Ndërkohë sot është publikuar dhe axhen...
PS ndryshon Statutin! Do të shkarkojë kryetarët në 61 bashkitë e vendit, rizgjidhen me rregullat e reja
Partia Socialiste do të shkarkojë kryetarët në 61 degët e saj në vend dhe do të bëjë rizgjedhjen e tyre sipas rregullave të reja. Report Tv ka zbardhur draftin që PS do dërgojë në Kongresin që do ...
Sot Kongresi i PS në “Air Albania”, dita e 30 vjetorit të krijimit
Kongresi i Partisë Socialiste, që do të mbahet sot në orën 17:30 në stadiumin “Air Albania”, do t’i kushtojë pjesën e parë gjithë rrugëtimit të PS nga formimi e deri në zgjedhjet e 25 prillit. ...
Rama me deputetët e PS: Më 12 qershor kongresi i jashtëzakonshëm, do të hapim partinë!
Kryeministri Edi Rama ka mbledhur në Pallatin e Brigadave deputetët e PS pas zgjedhjeve të 25 prillit. Rama tha se përtej votave personale që ka marrë gjithsecili, që për të nuk kanë asnjë vlerë, ...
Kongresi Amerikan thirrje për zgjedhjet: Kujdes, po ju vëzhgojmë!
Në Kongresin e SHBA, Kryetari i Komisionit për Punët e Jashtme të Dhomës së Përfaqësuesve Gregory W. Meeks, demokrat dhe numri dy i këtij komisioni Michael McCaul, republikan, u bënë thirrje aut...
Zëvendespresidenti Mike Pence ‘nuk beson’ se ai ka ‘fuqinë për të bllokuar certifikimin e Kongresit’
HANNAH BLEAU Zëvendespresidenti Mike Pence thuhet se i tha Presidentit Trump të martën se ai nuk posedon fuqinë për të bllokuar certifikimin e zgjedhjeve - një vërejtje që pasoi Trump duke citu...
Blutë e shtetit blu: Senati duhet të ngarkojë Nancy Pelosin me akuzën “Pengim të Kongresit”
Nga: JOEL B. POLLAK, 20 dhjetor 2019 Kryetarja e Dhomës Nancy Pelosi (D-CA) po refuzon të transmetojë në Senat paragrafet e impeachmentit kundër Presidentit Donald Trump që Dhoma e Përfaqësuesv...
Partia Socialiste në maxhorancë mbledh Kongresin, nis fushatën elektorale vendore.
Partia Socialiste ka mbledhur sot Kongresin ku do të shpallë edhe nisjen e fushatës zgjedhore për qeverisjen lokale. Qytetarë të panumërt të Tiranës, me flamuj në duar kanë mbushur sheshin ‘Nën...