Etiketa: is_tag

Haradinaj: Shkarkimi i qeverisë dhe i Kurtit është urgjencë kombëtare
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, shprehet se shkarkimi i kryeministrit Albin Kurti dhe qeverisë është urgjencë kombëtare. Ai shtoi se Kurti “po kërkon shpë...
Presidenti i Kosovës- gati për marrëveshje kompromisi me Serbinë.
Nga: Fatos Bytyci, Reuters/ Kosova është gati për marrëveshje kompromisi me Serbinë për të zgjidhur çështje pozitat e ngrira për një kohë të gjatë mes dy vendeve, ka thënë presidenti Hashim Tha...