Etiketa: is_tag

Nënë e bijë u gjetën të vdekura në banesë. Ornela nuk pranoi ta shtrojë të ëmën në siptal, thotë djali.
Një ngjarje e rëndë u regjistrua në Korçë ditën e djeshme, ku  Eleni Vangjeli 75-vjeçe dhe vajza e saj Ornela Vangjeli 54-vjeçe janë gjetur të vdekura brenda në banesën e tyre në lagjen 17 të qyte...
Bora ka zbardhur Korçën dhe Kukësin, nisin vështirësitë në zonat e thella.
Krahas fshatrave të Korçës, reshjet e dëborës kanë zbardhur edhe zonat e thella të qarkut të Kukësit. Në zonat mbi 1000 metër lartësi mbi nivelin e detit, trashësia e dëborës arrin në 15 centim...
Aksidenti në Korçë, vdes kalimtari, arrestohet shoferja 28 vjeçare
Arrestohet drejtuesja e automjetit që përplasi 79 vjeçarin të premten në Korçë. Ai po udhëtonte me biçikletë kur ndodhi ngjarja dhe u dërgua në gjendje të rëndë në spital por nuk mundi të mbijeton...
6 turistë francezë humbën kontaktet në Maliq, gjenden në Korçë
Një grup turistësh francezë kanë humbur kontaktet në Korçë. Emergjencat civile kanë marrë njoftim se turistët kanë humbur komunikimin me grupin në zonën e Qafës së Gjarpërit të bashkisë Maliq....
Këtë mëngjes, në Korçë, nisi diskutimi për projektin e stadiumit ‘Skënderbeu’. Rama: Në 2025 presim Kampionatin Evropian!’.
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e kësaj të marte ka qenë pjesë e ceremonisë që po zhvillohet për përzgjedhjen e fituesit për Konkursin Ndërkombëtar për Projektin Stadiumit “Skënderbeu”, një Qendër...
Rama nga Korça: Po bashkëpunojmë me Azerbajxhanin, shumë shpejt realizojmë projektin e sistemit të furnizimit me gaz
Në një takim elektoral me qytetarët e Korçës, kryeministri Edi Rama zbuloi bashkëpunimin me qeverinë e Azerbajxhanit për projektin e sistemit të furnizimit me gaz në këtë qytet. Sipas kreut të qev...
Tërmet në Korçë e Ersekë me magnitudë 4.4 Rihter! Qytetarët dalin nga banesat
Lëkundje tërmeti janë ndjerë gjatë natës në qytetin e Korçës. Lëkundjet nuk kanë qenë shumë të forta, por kanë qenë të shpeshta dhe kanë krijuar panik tek banorët e zonës dhe disa prej tyre kanë d...
Borë në Dardhë, trashësia arrin deri në 10 centimetra
Dardha, një nga destinacionet më të frekuentuara gjatë periudhës së dimrit, këtë fillimviti nuk kishte provuar ende flokët e parë të dëborës, e cila tashmë ka mbuluar një pjesë të juglindjes së ve...
Ndahet nga jeta piktori dhe restauratori ‘ikonë’ Koço Ristani, nxënës i Mios
Arti korçar dhe jo vetëm ka humbur sot një nga piktorët restaurator më të njohur Koço Ristanin i cili ka zënë një vend të veçantë në historinë e restaurimit të veprave të artit në Shqipëri. Rista...
Sekuestruan miliona lekë pasuri dhe hoteli super-luksoz në Korçë, pronari- pjesë e trafikut ndërkombëtar të drogës
Policia e Korçës ka vijuar punën për gjurmimin, identifikimin dhe sekuestrimin e pasurive qe rrjedhin nga aktiviteti kriminal. Në aksionin më të fundit të uniformave blu në juglindje, është bër...