Etiketa: is_tag

Policia kapet në korrupsion dhe shpërdorim detyre, tre të arrestuar dhe dy nën hetim.
  Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka finalizuar dy procedime penale dhe ka arrestuar 3 oficerë policie si të dyshuar për korrupsion dhe shpërdorim detyre. Agjencia e Mbikëqyrjes Policor...
Kraja paralajmëron goditje të mëdha: SPAK ka në dorë hetime të rëndësishme për pastrim parash dhe korrupsion
Kreu i Strukturës së Posaçme, Arben Kraja ka premtuar më shumë rezultate nga institucioni që ai drejton, ndërkohë që vendi ka nisur rrugën e anëtarësimit pas çeljes së negociatave. Në prezantim...
Pranga në kufi: 31 të arrestuar, 312 episode korrupsioni. SPAK zbulon skemën në doganën e Morinit
Prokuroria e Posaçme Anti- Korrupsion ka dokumentuar 312 episode të veprimeve korruptive të punonjësve të policisë kufitare të Morinës, duke urdhëruar arrestimin e 31 personave. Ndërsa ka pezullua...
Jepet vendimi: Burg për Alqi Bllakon
Gjykata e Posaçme Anti- Korrupsion ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për ish-deputetin socialist Alqi Bllako. Bllako akuzohet për shpërdorim detyre gjatë kohës që mbante...
Ish-kryeministri francez Francois Fillon dënohet me burg
 Reuters  Një gjykatë franceze ka dënuar ish-kryeministrin Francois Fillon me pesë vjet burg, tre prej të cilave pezulluar, për përvetësim të fondeve publike në një skandal që shkatërroi kandid...
Nesër zgjidhen dosjet e SPAK/ Te Krimet e Rënda janë 1500 dosje hetimore
Prokurori Edvin Kondili së bashku me tre kolegë të tjerë të prokurorisë së krimeve të rënda që do të shkrihet, nuk do t’i lërë zyrat si kolegët e tjerë të krimeve të rënda. Ndryshe nga Kondili, që...
ODISEA ANDREA MBETI PA EMRIN E TIJ, QUHET THJESHT BURRI I GJYQTARES SË KORRUPTUAR. DJE U DORËZUA.
  (FOTO: Odisea dhe Majlinda Andrea)/ Në publik i mbeti emri "burri i Majlinda Andreas" që ditën që "u kap" në korrupsion. Po e përmendim me emrin që ka vërtet: Odisea Andrea nga ku ka ...
Dy emra “të mëdhenj” në Shkodër kapen duke marrë para për provimet
(FOTO: Pamje nga selia e Universitetit Shkodër)/  Policia ka njoftuar sot se në Universitetin “Luigj Gurakuqi” në Shkodër është zbuluar një skemë kriminale korrupsioni ku pedagogu merrte deri 7...
Presim “Pastërtinë”, si të vinte nga qielli
  Frrok Çupi/ A vjen, a nuk vjen? Kemi një vit që presim zonjën “Pastërti”. Jo një vit, kemi tre vjet, që ditën kur “hyri Partia”, siç thoshte populli analfabet në ditën kur hyri komunizmi....
Nuk ka paqe nën të korruptuar
Laert Skiro/ Çfarë po ndodh me korrupsionin në Shqipëri? Transparnecy International, i quajtur edhe “Barometër i Korrupsionit”, është një organizatë jo qeveritare me qendër në Berlin, Gjerma...