Etiketa: is_tag

Kosovë/ Kosnetti ‘i kënaqur që do të mbahet seanca’ për mocionin e mosbesimit
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, është shprehur i kënaqur me faktin se Kuvendi nesër do të mbajë seancë ku në rend dite do të jetë mocioni i mosbesimit ndaj qeverisë Kurti.Në një pos...
Ambasadori amerikan, Kosnett, takon edhe Kurtin pas Mustafës, i kërkon formimin e Qeverisë
(Foto: Arkiv)/ Gjatë ditës së sotme, ambasadori Kosnett ka takuar edhe kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa, që ishte i shoqëruar edhe me nënkryetarët Agim Veliu e Vjosa Osmani si dhe me anëtarin e ...
Kosovë/ Ambasadori amerikan Kosnett në takim me Kurtin: Miqësisht kërkohen dy gjëra, dialog me Serbinë dhe luftë korrupsioni!
Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka takuar ambasadorin e SHBA-së në Kosovë, Philipp Kosnett, në kohën kur numërimi i votave të zgjedhjeve të 6 tetorit po shkon drejt fundit e VV-ja po i afro...