Etiketa: is_tag

Durrës, 40-vjeçari mban peng dy fëmijët e tij dhe qëllon RENEA-n me armë
Një ngjarje e rëndë nga ndodhur në qytetin e Durrësit, ku një 40-vjeçar mbante peng 2 fëmijët e tij të mitur, 6 dhe 11 vjeç, në banesë. 40-vjeçari Aleks Marku qëllonte me armë brenda banesës dh...
Gjenden të pajetë burrë e grua në Dropull, dyshohet për krim në familje
Një çift të moshuarish janë gjetur të pajetë nga fqinjët në banesën e tyre në fshatin Bodrisht të Dropullit. Policia ka bërë me dije se në trupat e çiftit, Kosta Ilia dhe Androniqi Ilia, janë kons...
Gjenden të vdekur burrë e grua në Dropull; kanë shenja dhune, dyshohet për grabitje
Burrë e grua, të moshuar, janë gjetur  të pajetë ne fshatin Bodrishtë në Bashkinë Dropull. Burime jo zyrtare thonë se të moshuarit kanë pasur shenja dhune në trup çka mund të thuhet se bëhet fj...
Polaku, skemë piramidale me 28 mln euro mashtrim, sekuestrohen pasuritë e gruas së tij në Shqipëri
Apartamente, parkime me vlera mbi 480 mijë euro në Lundër janë sekuestruar në pronësi të një shtetaseje polake, pasi rezulton të jetë bashkëshortja e një 62-vjeçari që kishte ndërtuar një skemë pi...
Zhdukja e 3-vjeçarit në Durrës, ndalohen dy persona, shpallen në kërkim dy të tjerë
Vijon puna për gjetjen e 3-vjeçarit, ku sipas nënës së vogëlushit, ai është rrëmbyer nga gjyshërit. Uniformat blu bëjnë me dije se në lidhje me ngjarjen është ndaluar shtetasi Rexhep Gjuni, gjy...
Australi: Autori i vrasjes me thikë dhe 5 persona të tjerë, kanë vdekur. Një foshnje mes tyre.
Të paktën gjashtë persona kanë vdekur pas një sulmi me thikë në Australi të shtunën pasdite, duke përfshirë të dyshuarin që u qëllua për vdekje nga një oficer policie, konfirmuan autoritetet. I...
Sulmi me thikë në Australi/ Rritet numri i viktimave, mes të plagosurve edhe nje foshnje
Detaje të reja kanë në dritë nga sulmi në një qendër tregtare në Sindej. Pesë persona u qëlluan për vdekje me thikë, ndërsa policia ka vrarë agresorin. Incidenti ndodhi brenda Westfield Bondi Junc...
Vrasja e 19-vjeçarit në Fier/ Autori: Nuk e njihja viktimën, konfliktin e kisha me shokun e tij.
Detaje të reja kanë dalë nga vrasja e 19 vjeçarit Grei Bihuci, i cili mbeti i vrarë paraditen e së hënës në qendër të qytetit të Fierit. Gazetarja Valbona Davidhi ka zbuluar se këtë të mërkurë ...
Konflikt mes të rinjve në Fier. Viktimë mbetet një 19 vjeçar, plagoset 20 vjeçari.
Policia e Fierit ka dhënë detaje në lidhje me ngjarjen e rëndë të ndodhur paraditen e së hënës në qendër të qytetit. 18 vjeçari Florian Muka, gjatë një konflikti për motive të dobëta, ka plagosur ...
Hygerta Meta pranon vrasjen e të atit: ‘Më prishi bombolën e gazit që unë të mos gatuaja!’…
Tre fëmijët që vranë babanë Pëllumb Meta në Durrës kanë dalë sot para Gjykatës. Hygerta Meta ka deklaruar para togave të zeza se vëllai vogël dhe nëna nuk kanë qenë në banesë në momentin e vras...