Etiketa: is_tag

Milanoviç i thotë Begajt: Shqipërisë për në BE po paragjykohet si vend mysliman
Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç ka shprehur mbështetjen për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Gjatë një konference të përbashkët për shtyp në Zagreb me presidentin Bajram ...
Presidenti kroat sqaron deklaratën e tij se ‘Kosova i është rrëmbyer Serbisë’.
Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanoviç deklaroi se është keqkuptuar në deklaratat  kur tha se “Kosova i është rrëmbyer Serbisë nga bashkësia ndërkombëtare”. Gjatë një konference për mediat  bashku...
The Times: Turizmi në Shqipëri, në nivelet e Greqisë dhe Kroacisë
Ujëra të kristaltë, vende që janë pjesë e trashëgimisë botërore të UNESCO-s. Një Shqipëri që po i largohet reputacionit të lidhur me krimin e organizuar.  Një vend që po krahasohet me Greqinë ...
Autobusi me targa polake del nga rruga pranë Zagrebit, 11 veta të vdekur në vend.
Një autobus me targa polake është përfshirë në një aksident të rëndë në autostradën A4 Zagreb-Goriçan mëngjesin e së shtunës. Të paktën 11 persona vdiqën në vend dhe 34 persona u plagosën, krye...
Sot hapet ura në Kroaci që do të transformojë udhëtimin në Ballkan!
Nga sot, ura Peleshac e Kroacisë i krijon udhëtarëve mundësinë të shmangin disa pika të kontrollit kufitar. Struktura 2,4 kilometra e gjatë, një nga projektet më ambicjoze të këtij lloji që ku...
Gazeta më e madhe kroate hapet me titullin: Shoferi i lodhur i çoi drejt vdekjes në vend të atdheut
Gazeta më e madhe kroate është hapur me lajmin tragjik të vdekjes së 10 pasagjerëve nga Kosova, të cilët do të shkonin drejt vendlindjes. Titulli që zgjodhi gazeta “Jutarnji List” është “Shofer...
“Çfarë fatkeqësie pikëlluese”, Rama me zemër të thyer për aksidentin në Kroaci: Ngushëllime vëllazërore familjeve të viktimave
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për aksidentin tragjik të ndodhur në Kroaci, ku nga përmbysja e një autobusi humbën jetën 10 shqiptarë të Kosovës që po udhëtonin nga Frankfurti drejt Prishtinës, ...
Detaje të reja rreth aksidentit tragjik në Kroaci: Shoferi dhe nëntë pasagjerë kosovarë kanë vdekur
Një autobus me targa të Kosovës, i cili po udhëtonte drejt Frankfurtit nga Prishtina, ka pësuar aksident të rëndë duke dal jashtë rrugës afër Slavonski Brod.  Autoritet kroate kanë konfirmuar s...
Tragjedi shqiptare në Kroaci, autobusi me 67 pasagjerë nga Kosova del nga rruga, 10 viktima e mbi 45 të plagosur!
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e ditës së sotme ku një autobus me targa kosovare ka mbetur i aksidentuar në Kroaci. Për pasojë 10 persona nuk kanë mundur t’i mbijetojnë plagëve të marra ...
Rama: Shqipëria ndihmon me 250 mijë euro Kroacinë pas tërmetit
Kryeministri Edi Rama njofton se Shqipëria do të ndihmojë Kroacinë pas tërmetit të djeshëm me 250 mijë euro. Rama thotë se sapo e ka firmosur këtë vendim, ndërsa ka publikuar dhe një foto: S...