Etiketa: is_tag

Meta dekreton Edi Ramën Kryeministër të Shqipërisë/ Një ditë pas çeljes së punimeve të Kuvendit
Presidenti Ilir Meta nuk ka humbur kohë dhe ka dekretuar Edi Ramën, si kryeministër i Shqipërisë, dalë fitues nga zgjedhjet e 25 prillit. Dokumenti i firmosur nga kreu i shtetit mban datën e djesh...
Kosovë/ Avdullah Hoti, kandidat i LDK-së për kryeministër.
Kryesia e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) ka vendosur që kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, të jetë kandidat i saj për kryeministër në zgjedhjet e ardhshme të parakohshme parlamentare. ...
Kryeministrja Finlandeze martohet me partnerin e saj prej shumë kohësh
Associated Press Kryeministrja e Finlandës ka njoftuar se është martuar me partnerin e saj prej nje kohe të gjatë,tetë muaj pasi u bë kreu i qeverisë. Sanna Marin, 34 vjeç, tha në faqen e s...
Finlanda gati për të zgjedhur kryeministren më të re në botë
  9 dhjetor (UPI) - Sanna Marin e Finlandës mund të bëhet kryeministrja ne detyre më e re në botë këtë javë, në moshën 34 vjeçare, pasi ajo u zgjodh nga partia e saj të dielën vonë për të ...
Para 16 minutave/ Kryeministri i Armenisë dha dorëheqjen pas protestave për ‘kapje të pushtetit.
Kryeministri i Armenisë, Serzh Sargsyan ka dhënë dorëheqjen pas disa ditësh protestash të rrugës në shkallë të gjërë kundër tij. “ Mbështetësit e Opozitës e kanë akuzuar  zotin Sargsyan për ‘’k...
Kryeministri i Pakistanit, Nawaz Sharif jep dorëheqjen për shkak të ‘Panama Papers’.
Nawaz Sharif ka dhënë  dorëheqjen si kryeministër i Pakistanit, menjëherë pas vendimit të dhënë nga Gjykata Supreme për diskualifikimin e tij nga posti. Vendimi erdhi pas hetimeve rreth pasuris...
Kryeministri çek, Sobotka jep dorëheqjen pas përplasjes me Ministrin e Financave
Kryeministri Çek, Bohuslav Sobotka njoftoi të Martën, se mund të dorëzonte dorëheqjen, sigurisht me gjithë kabinetin e tij- pas përplasjes me ministrin e tij miliarder të Financave, bizneset e të ...
Kryeministri i Pakistanit, në pritje të gjykimit mbi përfshirjen në Panama Papers
Gjykata Supreme e Pakistanit ka njoftuar hapjen e procesit gjyqësor mbi pretendimet për korrupsion, ku varet fati politik i kryeministrit  Minister Nawaz Sharif. Dyshimet ngrihen rreth biznesev...
Kryeministër i Kosovës do të jetë Kadri Veseli? Kjo pyetje shtrohet që sot.
(FOTO: Kadri Veseli në një fjalim para aktivistëve të PDK)/ Një foto me Presidentin Donald Trump, e shpërndarë dhe e diskutuar fort në Internet, ka qenë preludi i një iniciative të Kadri Veseli...
Kryeministri e urren Veriun/ Shkruan Berisha
Pasi ka lexuar një mesazh të ardhur nga “qytetari dixhital”, siç e quan Berisha informatorin dixhital të ndodhur në gjithë vendin, zoti Berisha- ish kryeministër, ka bërë këtë shënim: “Me këtë ...