Etiketa: is_tag

Ndërron jetë Eduard Kukan, eurodeputet, ish-ministri i Jashtëm i Sllovakisë/ Xhaçka: Kukan, një mik i mirë i Shqipërisë
Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, të enjten e 10 shkurtit ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-ministrit të Jashtëm të Sllovakisë, Eduart Kukan. “Eduard Ku...
Eurodeputeti Kukan vjen në krye të vëzhguesve evropian për zgjedhjet
Eurodeputeti Eduard Kukan do të kryesojë misionin e vëzhgimit të BE-së për zgjedhjet parlametare të 25 qershorit. Lajmin e mbërritjes në kryeqytetin shqiptar, Kukan e bëri të ditur nëpërmjet nj...
Kukan: Lojërat e Ramës me Maqedoninë… nuk bëhen këto gjëra”.
Maqedonia është në një krizë politike, ajo nuk po bën dot qeverinë edhe pas zgjedhjeve të përgjithshme të parakohshme. Sipas analizave, dy janë faktorët madhorë që e mbajnë gjallë “moçalin” e k...
Kukan: Lojërat e Ramës me Maqedoninë… nuk bëhen këto gjëra”.
(FOTO: Europarlamentari Euast Kukan)/ Maqedonia është në një krizë politike, ajo nuk po bën dot qeverinë edhe pas zgjedhjeve të përgjithshme të parakohshme. Sipas analizave, dy janë faktorët...