Etiketa: kurti

“Tragjike qysh partia e Albin Kurtit angazhon adhuruesin e Enver Hoxhës për t’i sulmuar gazetarët”
Koment nga PERISKOP/ Gazetarët, Parim Olluri dhe Arben Ahmeti që ishin cak i linçimit që po promovohet nga zyrtari i lartë, në këtë rast nga Hysamedin Feraj, kanë bërë thirrje që kryeministri A...
Pse Humbi Albin Kurti?
Nga Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për ta harruar atë të para tri ditëve, duke dashur kësht...
Konferenca e përbashkët me Ramën/ Albin Kurti tregon çfarë kanë biseduar: Ramë dakord që…
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe homologu i tij shqiptar, Edi Rama kanë  mbajtur një konferencë të përbashkët, në Prishtinë.  Kurti: Jam i nderuar me vizitën e Ramës dhe kabinetit të tij...
“Ballkani i Hapur”/ Rama: ‘Vëllai i vogël nuk më dëgjon!’ Kosova e ka të nxehtë plagën, por luftën e ka fituar
Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët për media që pati me homologun e tij kosovar, në Prishtinë, Albin Kurti, nuk ka pa folur edhe për nismën “Ballkani i Hapur”. Në lidhje Ball...
Rama mbështet Kosovën: Serbia nuk ka të drejtë ta bëjë “mizën buall”! Të zbatojë marrëveshjen
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Kosovë në një konferencë për shtyp me homologun Albin Kurti, qeverisë të së cilit i dha plotësisht të drejtë për reciprocitetin e targave dhe bëri thirrje për zg...
Rama mbërrin në Prishtinë, pritet nga Albin Kurti me ceremoni shtetërore
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Prishtinë, ku po zhvillon një vizitë një ditore, ndërsa u prit në orën 09:00 me ceremoni zyrtare nga kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Pas këndimit të himn...
Mes tensioneve Kosovë- Serbi, Rama viziton nesër Kosovën i ftuar nga Albin Kurti.
Nesër kryeministri Edi Rama do të vizitojë Kosovën ku do të takohet me homologun e tij Albin Kurti. Kjo vizitë vjen në mes të konfliktit mes Kosovës dhe Serbisë për çështjen e targave. Mes dy k...
Kosova ndalon targat serbe/ Vuçiç thërret me urgjencë Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Kurti: Nuk po ndodh asgjë e jashtëligjshme!
Presidenti i Serbisë, Alesandar Vuçiç ka thirrur në seancë urgjente Këshillin e Sigurisë Kombëtare të martën në orën 10:00. pas vendimit të Kosovës për ndalimin e mjeteve me targa serbe. ...
Kurti i kërkon Ramës mbledhjen e përbashkët. Kryeministri: ‘Të fillojmë përgatitjet për mbledhjen e dy qeverive
Në një letër urimi dërguar Ramës për krijimin e qeverisë së re, Kurti i ka bere ftese Rames që të vizitojë Kosovën. "Duke ju uruar suksese gjatë mandatit tuaj qeverisës dhe me kënaqësinë që shk...
Abdixhiku për Kurtin: Pozita jonë po bën opozitë në një shtet tjetër
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti se nuk po merret me situatën e rëndë të pandemisë në vend. Abdixhiku ka thënë se angazhimi i Kurtit, ministrave dhe dep...
Faqja 1 prej 812345...E fundit »