Etiketa: is_tag

Nis punën komisioni hetimor për zgjedhjet, jetën e ka vetëm 3 muaj.
Komisioni hetimor për zgjedhjet i ngritur me kërkesë të Partisë Demokratike, ka filluar punën të hënën e 18 tetorit në orën 15:00. Kryetar i komisionit, Enkelejd Alibeaj, deputeti i PD-së, fill...
Abuzimi i 15-vjeçares/ Rama “shpërthen” ndaj politikës dhe medias: Çakenj, monstra, e ridhunuat vajzën duke e hedhur ekran më ekran
Kryeministri Edi Rama komentoi me tone të ashpra ngjarjen tronditëse të përdhunimit të 15-vjeçares nga roja i shkollës dhe tre të rinj, që ka ngjallur reagime të forta të shoqërisë Duke iu drej...
Maxhoranca parlamentare miraton e vetme Vetting-un e gjyqësorit
Nga Laert Skiro/ Ligjin për Vettingun, që është verifikimi i çdo gjyqtari dhe prokurori në sistemin gjyqësor, e votuan 88 anëtarë të maxhorancës Parlamentare. Opozita u largua nga salla e seanc...