Etiketa: ligji

Çfarë po ndodh me selinë e FRD dhe çfarë thotë ligji?!
Bashkia e Tiranës ka kërkuar që Fryma e Re Demokratike, duke zbatuar ligjin për 'partitë politike'. Sipas këtij ligji Bashkia e Tiranës ka detyrimin që t'i japë ambiente për zyra partive politike ...
Vajza e ish-presidentit dënohet me pesë vjet burgim
Gjykata rumune e Apelit dënoi të martën vajzën e ish-presidentit Traian Basescu, Ioana Basescu, me pesë vjet burg për përfshirjen e saj në pastrim parash për fushatën zgjedhore të babait të saj. ...
Pse do Meta që të lërë presidencën? Tani nuk bën dot çfarë i do qejfi, ligji po bëhet gati
Komisioni Parlamentar i Ligjeve ka nisur punen per hatimin e projekt- ligjit qe do te kontrolloje Presidentin per te mos e lejuar me te beje zullume siç ka bërë. Taani e ttutje edhe sikur pres...
Meta nuk ka më asnjë shans të bllokojë SPAK-un as Gjykatën e Lartë, dje hyri në fuqi ligji.
Presidenti Ilir Meta nuk do ta ketë aspak të lehtë që të fusë në kaos sistemin e drejtësisë dhe të bllokojë Strukturën e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit dhe Gjykatën e Lartë....
Trump lëviz drejt mbrojtjes së monumenteve, memorialëve dhe statujave amerikane
Presidenti Trump njoftoi të Premten se nënshkroi një urdhër ekzekutiv për të mbrojtur monumentet amerikane, përmendoret dhe statuja dhe kërcënoi ata që përpiqen t'i rrëzojnë me "dënime të gjata bu...
Bëhet gati ligji për regjistrimin e pronarëve shqiptarë. Nis gjuetia mbi paratë e fshehura në parajsat fiskale.
Muhamed Veliu/ TCH Qeveria ka nisur konsultimin publik për një projektligj përmes të cilit synohet identifikimi të gjithë shqiptarëve që kanë para në parajsat fiskale.  Projekt ligji ka th...
Rama: ‘Nisma anti- shpifje përkrahet 100% nga OSBE’.
Të gjithë ata që po protestonin jashtë parlamentit kundër paketës Antishpifje, Kryeministri Edi Rama i quajti nga brenda sallës si përfaqësuesit e një xhungle dezinformuese. Në një fjalim të gj...
Eksperti i OSBE: Ligji i medias është përmirësuar mjaft, kemi punuar bashkë me qeverinë.
Përfaqësuesi i OSBE për lirinë e medias, Harlem Désir, publikoi sot një koment ligjor për hartimin e ligjit për mediat në Shqipëri, pas shumë konsultimeve në procesin e hartimit me përfaqësues të ...
Kush do ta mbronte projekt- ligjin ‘kundër shpifjes ’? Shihemi në seancë parlamentare- tha Komisioni i Mediave.
  Koment/  Sot, teksa disa gazetarë të lidhur me partitë opozitare që janë jashtë parlamentit, u mblodhën në një sallë të hotelit luksoz ‘Tirana International’, më shumë për të dëshmuar das...
Partia Demokratike merr në mbrojtje median e pavarur dhe të lirë.
Partia Demokratike ka zhvilluar një konferencë me gazetarët nga i gjithë vendi për të ngritur zërin kundër ligjit anti-shpifje që qeveria kërkon të kalojë në parlament. Në konferencë i është dh...
Faqja 1 prej 3123