Etiketa: is_tag

Kryeministrat e Ballkanit Perëndimor mblidhen sot në Londër! Samit për investimet dhe projektet rajonale
Mbahet këtë të hënë (26 shkurt) Samiti i Investimeve në Ballkanin Perëndimor 2024. Në aktivitetin që do të mbahet në selinë e BERZH-it në Londër, do të marrin pjesë vendet e rajonit. Në Samitin...
Vrasja e Adrian Nikulaj, arrestohen tre në Angli, gati për ekstradim në Shqipëri
Policia e Shtetit ka reaguar në lidhje me arrestimin e 3 tre prej autorëve të dyshuar të vrasjes së biznesmenit Ardian Nikulaj. Sipas policisë mësohet se arrestimi i tyre është bërë falë shkëmb...
Rama në “Sky News”: Duhet të ketë sistem vizash që njerëzit të aplikojnë rregullisht
LONDËR- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë vizitës në Londër dha një intervistë në studion e “Sky News Breakfast”, ndërsa u ndal në disa çështje, mes të cilave dhe emigrantët shqiptarë, që ...
Rama në Londër: Marrëveshja e Ohrit, njohje “de facto” e Kosovës!
LONDËR- Kryeministri i vendit, Edi Rama mbështet idenë se një Ballkan i bashkuar në ekonomi do të ishte një kontribut shumë i rëndësishëm për forcimin e stabilitetit dhe paqes. Ai tha se sot shqip...
Rama për BBC: ‘T’i vësh krimit një vulë etnike është në vetvete një krim!’
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Mbretërinë e Bashkuar për një vizitë dy-ditore, ku do të ketë një takim shumë të rëndësishëm edhe me homologun, Rishi Sunak. Një nga çështjet që pritet të disku...
Dhjetë vite drejtues i vendit, keni plane të vijoni? Ja si përgjigjet Rama për BBC Radio
Gjatë intervistës në studion e programit “Today” të BBC Radio 4, kryeministri Edi Rama foli edhe për marrëdhëniet me homologun e tij britanik Rishi Sunak. Ndërkohë i pyetur nëse do të vijojë në...
Rama në Britani: ‘Ashtu si ju nuk jeni vetëm “Mr. Bean”, as ne nuk jemi vetëm “Taken”!
Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar drejt Britanisë ku do të takohet edhe me homologun britanik Rishi Sunak. Vizitës së kreut të qeverisë në Britaninë e Madhe i kanë dhënë zë disa media britanike...
Rama në BBC: Deklarata e Braverman për emigrantët shqiptarë, e turpshme!
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka kritikuar sot komentet për emigrantët shqiptarë të Sekretares së Brendshme britanike Suella Braverman. Rama tha në një intervistë për programin Radio Four’...
Rama takim në ‘London School of Economics’: Të krijojmë ‘Task Forcë’ të përbashkët për të drejtat e punonjësve’, thotë.
Kryeministri Edi Rama ndodhet për vizitë zyrtare në Britaninë e Madhe. Kreu i qeverisë ka zhvilluar një takim në London School of Economics, për të krijuar një “Task Force” të përbashkët për të dr...
Rama sot në Londër, takim me kryeministrin Sunak. Në fokus emigrantët
Kryeministri Rama do të udhëtojë këtë të mërkurë drejt Londrës, atje ku do të qëndrojë 3 ditë në një vizitë zyrtare. Ai do të pritet nga homologu Rishi Sunak, me të cilin do të takohet për herë të...