Etiketa: is_tag

Ajtanga Lubonja: ‘Monika thesh se e pasur u bëra nga babai… Me Fatimen (e ëma) shisnim qepë në Q.S’.
  -Për Salijanjin? Ah të ketë të vazhdojë burgimi për këta!-  Nga: Ajtanga Lubonja/fb Vendosa te buzëqesh edhe une! Lotet, ulërimat, vuajtjet...me prunë deri ketu ne mes te asgjësë!...
I persekutuari dhe persekutori- prapë në protestë politike, shekulli 21!/ Veliaj
Edhe pse kemi lënë pas vitet e egra të diktaturës kur persekutori dhe i persekutuari jetonin nën një çati, edhe pse kaluam tre dekada në post- diktaturë dhe arritëm në shekullin 21, prapë kur ësht...
Lubonja- kryeministrit Rama: “Hë, u ndjeve i lumtur që më në fund më munde!?”
Aktivistja e Shoqërisë Civile Ajtanga Lubonja mes vuajtjes për sëmundjen e rëndë që tashmë i ka prekur edhe këmben, që rrezikon t’ia presin, akuzon ashpër kryeministrin Rama dhe kreun e Bashkisë, ...
Kadare: Todi Lubonjën e urrente Fatosi, “i biri e ka akuzuar, e ka zhytur thellë e më thellë”.
Shkrimtari Ismail Kadare, në një intervistë ekskluzive për emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në Neës 24, kometon gjerësisht polemikat ku është përfshirë me analistin Fatos Lubonja...
KADARE,HENRI DHE GARDIANI I AUSHVICIT.
Agim Xhafka/ Para ca ditësh Henri Çili iu drejtua me një letër të hapur Ismail Kadaresë ku i kërkonte që ai me autoritetin e një kolosi letrar të kërkonte hapjen e dosjeve duke e nisur me atë t...