Etiketa: is_tag

Hamasi sulmon me dhjetra raketa, Izraeli shpall gjendje lufte.
Grupi militant i Hamasit lëshoi dhjetëra raketa në Izrael mëngjesin e 7 tetorit, duke nxitur autoritetet që të lëshojnë alarme për sulme ajrore në mbarë vendin. Ndërsa sirenat e alarmit po bini...
Basha lëshon sinjale për ‘luftë’: Duhet të mbrojmë vendin!- thotë
“Duhet të mbrojmë vendin, qytetarët e Kushtetutën”. Kështu ka deklaruar kreu i PD-së Lulzim Basha në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike, ish-grupit parlamentar, Kolegjit të kryetarëve dhe...
PD- LSI, LUFTË PARA PARLAMENTIT, HYJNË NË FRONT BOMBA DHE KRIMINELË
Bomba Molotov dhe kriminelë të maskuar i janë sulur selisë së Parlamentit dhe po bëjnë luftë me zjarr e armë. Pasi u larguan nga Kryeministria, protestuesit iu drejtuan Parlamentit, institucion...
Veriu thotë se do të qëllojë avionët luftarak të SHBA. ‘Ju na e shpallët luftën” të parët.
(Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, Ri Yong-ho, duke folur për luftën)/ Koreja e Veriut kërcënoi sot se do të qëllojë bombarduesit amerikan  në qiell, duke akuzuar presidentin Trump se ka “shpa...
Irani, në luftë me Shqipërinë për muxhahidinët?!
  Agjencia Iraniane e Lajmeve në gjuhën shqipe, “ParsToday” ka paralajmëruar Shqipërinë se ndodhet në prag lufte për shkak të pranimit të grupit të muxhahedinëve, të shpallur armiq nga Rep...