Etiketa: is_tag

Lulzim Basha, ose e keqja që i duhet hapur dera
Nga Ardit Rada Lulzim Basha ka qenë figura më e anatemuar nga kundërshtarët e tij politikë, në të paktën 9 vite të qeverisjes socialiste. Herë viktimë e gafave të tij, e herë stonaturë e gjallë...
EDHE FITUESI DUHET TA MENDOJË NJË DITË HUMBJEN
Astrit Patozi Domethënë këta që nuk kanë shkuar të votojnë dje qenkan të gjithë me PD-në zyrtare. Që i bie fitore publicitare me mbi 70 përqind. Ashtu duhet të jetë, në fakt, se ndryshe nuk d...
Po me atë ‘Lulin’ tjetër si do t’ia bëjnë?
Astrit Patozi  Përpiqem t'i kuptoj ata demokratë apo ish-demokratë të mërzitur, që janë ngazëllyer aq shumë dhe kanë nisur të ndjehen gjallë nga rikthimi në fushë i doktorit. Edhe adrenalinën a...
Për Bashën në mitingjet elektorale: Del gjoja me grumbullime spontane dhe rrezikon seriozisht jetën e qytetarëve/ Rama
Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Elbasanit ku po zhvillon një takim me kandidatët për deputet në këtë qark, ka kritikuar fushatën e kreut të PD-së, i cili së fundmi ka zhvilluar takime në turma ...
Rita Ndoci ironizon Bashën pas vizitës në Shkodër: As anëtarët e PD nuk kanë dalë me e prit Lulin e vacërr, ai nuk njeh as kandidatët që ka vendos në krye të listave
Këngëtarja shkodrane Rita Ndoci ka sulmuar kryedemokratin Lulzim Basha pas vizitës së tij në Shkodër gjatë ditës së sotme. Ajo thotë se Bashën në Shkodër nuk dolën ta presin as anëtarët...
Këta mahniten e pyesin ‘Pse Yuri Kim takon Lul Bashën?’
  Frrok Çupi Mbrëmë vonë gazetarët panë që Yuri Kim kishte hyrë në një restorant ku priste Lul Basha, dhe vunë buritë 'çfarë po ndodh'. Natyrisht, Kim dhe Basha morën nga një gotë verë dhe ...
Funny story/ “1 në 3 shqiptarë nuk siguron dot ushqim të mjaftueshëm”. Pyetja për tre, Lulin, Ilirn e Monikën: ‘Cili prej tyre është i uritur?’/
Sot, gjate nje daljeje publike, kryetari i PD, Basha, ka mahnitur njerezit me ate qe ka thene. Ai ka deklaruar se nje ne tre shqiptare eshte i uritur. Ne fakt kjo nuk ka ndodhur as ne vitet e 'zis...
PSE LUL BASHA PO I ÇON SHOKËT NË BURG?!
Frrok Çupi/ Një ditë Lulzim Basha do të dalë mbi ujëra, por vetëm atëherë kur ‘deti’ të jetë tharë. Vetë Basha, që siç ka lënë të nënkuptohet, u asfiksua nga ujërat ‘e pista’ që gjeti në PD, tan...
Ftesën për dialog Basha e konsideron ‘provokim’.
Përgjatë një komunikimi me gazetarët, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar mbi letrën publike të dërguar nga ana e Edi Ramës për opozitën jashtëparlamentare. Sipas tij, Rama ...
Kryeministri Rama: ‘Luli po hetohet edhe nga Shtetet e Bashkuara!’
Kreu i qeverisë Edi Rama, nga Ura Vajgurore ku ka folur edhe një herë për përgjimet e ‘përfshira në dosjen e famshme 339, ka akuzuar opozitën për nxjerrje të sekretit hetimorë si dhe për nxirjen e...