Etiketa: is_tag

Dosja e Sterilizimit/ Ministrja Ogerta Manastirliu paraqitet në SPAK
sh-ministrja e shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, aktualisht ministre e Arsimit dhe Sportit, është paraqitur në SPAK, ku ka qëndruar për gati 2 ore e 15 minuta. Zyrtarja e lartë ka dhënë shpjegi...
Masat për përballimin e valës së të nxehtit/ Manastirliu: 9 njësi të lëvizshme të asistencës mjekësore në terren.
Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka vënë në zbatim Planin e masave kundër valës së të nxehtit, në koordinim me Institutin e Shëndetit Publik, Operatorin e Shërbimeve të Kujdesit Shën...
“Mjekëve do t’u paguhen orët shtesë”/ Rama-Manastirliu: Vepra më e madhe në tre dekadat e fundit, fillim i ri për shëndetësinë.
U inagurua sot Spitali i ri Qendror në QSUT, një spital krejtësisht i ri i ndërtuar nga themelet për sëmundjet e brendshme, në kompleksin e Qendrës Spitalore Universitare “Nënë Tereza”. Kryemin...
Qeveria vendos rritje të rrogës në Shëndetësi dhe Arsim Parauniversitar
Pas mbledhjes së Qeverisë, ministret e Shëndetësisë dhe Arsimit kanë zyrtarizuar vendimin për rritjen me 6% të punonjësve në sektorin e shëndetësisë dhe arsimit parauniversitar. ...
Nata vitit të ri/ Manastirliu: ‘Janë marrë të gjitha masat, ekipet shëndetësore në gatishmëri!’
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga Spitali Universitar i Tramës ka deklaruar se për natën e ndërrimit të viteve dhe ditët në vazhdim janë marrë të gjitha masat ...
Covid19/ Po afrohet varianti i ri Omicron, Manastirliu apelon për vaksinimin!
Tiranë, 1 Dhjetor – Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga qendra e vaksinimit të përqendruar në stadiumin “Air Albania” tha se të gjitha vendet, përfshirë edhe...
Helmimi nga uji i pijshëm në Krujë/ Mbi 370 qytetarë në urgjencë, mes tyre 70 fëmijë!
  Nga mëngjesi i së dielës e deri më tani, numri i pacientëve të paraqitur në urgjencën e Krujës, me simptoma helmimi, ka shkuar në mbi 370, mes të cilëve 70 fëmijë. Aktualisht të shtruar ...
Helmimi masiv në Krujë/ Manastirliu në Krujë: ‘Ja pistat ku po hetohet’
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shkuar sot në Krujë për të parë nga afër situatën alarmante që ka shkaktuar një helmim i mundshëm nga uji. Ajo u shpreh se në spital ka dhe fëmijë...
Vaksina anti- Covid/ A do të kemi dozë të tretë?! Komiteti i Ekspertëve vendos nesër
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Ogerta Manastriliu, në një deklaratë për mediat, ka njoftuar se Komiteti i Imunizimit ka rekomanduar futjen në protokolle të dozës së tretë të vaks...
Rama dhe Manastirliu mikpresin shefin e Pfizer: 500 mijë vaksina brenda tetorit
“500 mijë doza vaksine Pfizer do të mbërrijnë në Shqipëri brenda muajit tetor”. Kështu ka bërë me dije kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga qendra e vaksinimit në stadiumin “Air Albania”, k...