Etiketa: manastirliu

Qeveria vendos rritje të rrogës në Shëndetësi dhe Arsim Parauniversitar
Pas mbledhjes së Qeverisë, ministret e Shëndetësisë dhe Arsimit kanë zyrtarizuar vendimin për rritjen me 6% të punonjësve në sektorin e shëndetësisë dhe arsimit parauniversitar. ...
Nata vitit të ri/ Manastirliu: ‘Janë marrë të gjitha masat, ekipet shëndetësore në gatishmëri!’
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga Spitali Universitar i Tramës ka deklaruar se për natën e ndërrimit të viteve dhe ditët në vazhdim janë marrë të gjitha masat ...
Covid19/ Po afrohet varianti i ri Omicron, Manastirliu apelon për vaksinimin!
Tiranë, 1 Dhjetor – Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu nga qendra e vaksinimit të përqendruar në stadiumin “Air Albania” tha se të gjitha vendet, përfshirë edhe...
Helmimi nga uji i pijshëm në Krujë/ Mbi 370 qytetarë në urgjencë, mes tyre 70 fëmijë!
  Nga mëngjesi i së dielës e deri më tani, numri i pacientëve të paraqitur në urgjencën e Krujës, me simptoma helmimi, ka shkuar në mbi 370, mes të cilëve 70 fëmijë. Aktualisht të shtruar ...
Helmimi masiv në Krujë/ Manastirliu në Krujë: ‘Ja pistat ku po hetohet’
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shkuar sot në Krujë për të parë nga afër situatën alarmante që ka shkaktuar një helmim i mundshëm nga uji. Ajo u shpreh se në spital ka dhe fëmijë...
Vaksina anti- Covid/ A do të kemi dozë të tretë?! Komiteti i Ekspertëve vendos nesër
Ministrja e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Ogerta Manastriliu, në një deklaratë për mediat, ka njoftuar se Komiteti i Imunizimit ka rekomanduar futjen në protokolle të dozës së tretë të vaks...
Rama dhe Manastirliu mikpresin shefin e Pfizer: 500 mijë vaksina brenda tetorit
“500 mijë doza vaksine Pfizer do të mbërrijnë në Shqipëri brenda muajit tetor”. Kështu ka bërë me dije kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga qendra e vaksinimit në stadiumin “Air Albania”, k...
Janë kryer 1.5 milion vaksinime antikovid, Manastirliu: ‘Mund të vaksionheni thjesht, vetëm me ID në dorë’
Deri tani janë kryer 1,499,898 vaksinime antikovid në të gjithë vendin. Lajmin e bëri të ditur sot Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu e cla u bëri thirrje qyteta...
Vendi ndodhet në valën e Covidit/ Manastirliu: Mbi 10 mijë të infektuar aktivë! Vaksinohuni!
Vendi ndodhet në mes të një vale të re të COVID, ndërsa numri i rasteve aktive të infeksionit ka shkuar në mbi 10 mijë. Me një postim në Facebook, Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka b...
Të mos pezullohen arsimtarët që nuk vaksinohen? Manastirliu: Një mësues i pavaksinuar infekton gjysmën e klasës
Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur në lidhje me vaksinimin e detyrueshëm për arsimtarët dhe studentët, vendim që u mor nga Komiteti i Ekspertëve për të ndaluar përhapjen e in...
Faqja 1 prej 612345...E fundit »