Etiketa: is_tag

Yuri Kim: Media në Shqipëri është e lirë, por a është ajo e pavarur? Ka interesa të forta biznesi që e diktojnë.
  Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në një intervistë të dhënë së fundmi, ka thënë se media në Shqipëria është e lirë. Por ajo thotë se nuk është e pavarur, pasi ka interesa të forta biznesi,...
Rama nxjerr dokumentin: Ja shantazhi mediatik, kërkohen 12 mln lekë nga AZHBR, kur nuk i jepen fillojnë lajmet e fabrikuara
Kryeministri Rama ka vijuar sot me denoncimet për media që sipas tij bëjnë shantazh me lajmë të pavërteta për të përfituar para nga Qeveria. “Ja për shembull se si funksionon shantazhi mediatik...
‘Karteli Sinaloa pastron paratë në Shqipëri’. Rama: ‘U kam lënë zotin! Turp i mediave që kryqëzuan një familje shqiptare pa verifikuara asgjë!
  Kreu i qeverisë Edi Rama ka reaguar për herë të parë në lidhje me artikullin e mediave spanjolle ku thuhej se karteli më famëkeq në botë për trafikun e drogës, ‘Sinaloa’ është i lidhur m...
Për 10 vite do jemi në BE! Këtë verë kemi 4 mln turistë/ Rama intervistë për FranceSoir.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, na priti në rezidencën e tij të pushimeve në Dhërmi, për të folur mbi hapjen e negociatave për anëtarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian, që u njoftua më...
Televizioni shtetëror Rus goditet nga një stuhi dorëheqjesh
Nga Paul Kirby BBC Kur Marina Ovsyannikova hyri në dhomat e ndenjes ne tv rus në lajmet e natës të së hënës, duke denoncuar luftën në Ukrainë dhe propagandën rreth saj, protesta e saj nënvizoi n...
Washington Post heq emrat e gazetarëve në lajmet për Rusinë, si masë sigurie
E përditshmja amerikane “Washington Post” ka hequr emrat e atyre që e kanë shkruar, vendin dhe datën nga korrespondenca e gazetarëve të saj në Rusi. Kjo masë e paprecedent në media, merret në kush...
Putin “po përpiqet, por dështon” të kontrollojë narrativën e pushtimit në Ukrainë duke mbyllur mediat.
- “Ka shumë ushtarë rusë të vdekur… ai mesazh do të dalë me zë të lartë dhe i qartë”, tha Daniel Hoffman-  Dy media të pavarura ruse të lajmeve që refuzuan të nxirrnin pikat e bisedës së Kremlini...
Shkarkohet drejtori i BILD, akuzohet për ngacmim seksual ndaj punonjësve! Skandali zbulohet nga New York Times
Drejtori i tabloidit gjerman BILD, Julian Reichelt, 41 vjeç, është shkarkuar nga posti i tij pasi akuzohet se ka përdorur pushtetin e tij për ngacmime seksuale me punonjësit në këmbim të promovimi...
Talibanët i thanë Shtypit Britanik: “Ne duam ligjin Islamik, dhe jo vetëm në Afganistan”
JACK MONTGOMERY   Talibanët thanë se duan ligjin islamik brenda dhe jashtë vendit dhe paralajmëruan forcat perëndimore se do të përballen me një moçal tjetër 20-vjeçar nëse rikthehen, n...
Gazetaria, ndërmjet publikut dhe pronarit/ Robert Goro: Raportimi ka humbur shumë nga sharmi i të qenit një mision në shërbim të publikut
Intervistë me gazetarin Robert Goro -Sikur të hidhnit një vështrim retrospektiv në këto tridhjetë vjet të tranzicionit postkomunist, cilat do të renditnit si arritjet dhe dështimet më të qenësi...