Etiketa: is_tag

E fajësuara Merkel thyen heshtjen, merr anën e Ukrainës.
Ish-kancelarja gjermane Angela Merkel shprehu solidaritetin për Ukrainën në atë që ajo e përshkroi si një “luftë barbare” me Rusinë. Ky është reagimi i parë i Merkel pasi u kritikua ...
Vuçiq pas takimit me Merkel: Së shpejti nënshkruhet marrëveshja për autostradën Nish-Prishtinë
Kancelarja gjermane, Angela Merkel sot ka vizituar Serbinë ku është takuar me presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Gjatë takimit të tyre ata kanë diskutuar edhe për dialogun Kosovë-Ser...
“Mirupafshim dhe faleminderit Angela Merkel”/ Kancelarja largohet nga Shqipëria
Kancelarja Angela Merkel është larguar Shqipëria, pas vizitës së sotnee.  Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet e përcjelljes së saj në Rinas. Merkel i ka thënë se do të shihen sërish ...
Edi Rama nderon me medalje kancelaren gjermane, Angela Merkel
Kryeministri Edi Rama ka nderuar, në emër të Shqipërisë, me Kordonin e madh me yll të Medaljes së Kryeministrit për Mirënjohje Publike, Kancelaren gjermane Angela Merkel.  “DANKE ANGELA. Këna...
Sondazh paneuropian: Respekt i madh për kancelaren Merkel
Një raport i ri i bazuar në sondazhin e kryer në 12 shtete të BE-së sugjeron se kancelarja në largim e Gjermanisë, Angela Merkel, është shumë e respektuar dhe se do të mund të kishte më shumë konf...
Merkel në Pallatin e Brigadave, pritet me ceremoni zyrtare nga kryeministri Rama
Kancelarja gjermane, Angela Merkel u prit me ceremoni zyrtare në Pallatin e Brigadave. Ajo mbërriti në Rinas rreth orës 10:00, ku u prit nga ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka dhe ambas...
Ministre e Jashtme, Olta Xhaçka pret në Rinas Kancelaren Merkel
Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, ka pritur pak minuta më parë në Aeroportin e Rinasit kancelaren gjermane Angela Merkel. Shefja e diplomacisë shqiptare ka ndarë disa foto nga pritja. “Nder dhe ...
Mbërrin në Rinas Kancelarja Angela Merkel, do të takohet me Edi Ramën dhe liderët e vendeve të BP.
  Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka mbërritur sot në Rinas. Mësohet se zyrtarja e lartë gjermane u prit nga ministrja e Punëve të Jasthme, Olta Xhaçka dhe ambasadori gjerman në Tiranë,...
Nesër Merkel në Tiranë; takimi ‘kokë më kokë’ me Ramën dhe konferencë e përbashkët
Ditën e nesërme kancelarja gjermane, Angela Merkel viziton Tiranën, ndërkohë që është zbardhur edhe vizita që do të zhvillojë në vend. Zyra e shtypit pranë Kryeministrisë ka zbuluar edhe ag...
Kancelarja Merkel, pas 5 ditësh, në Tiranë/ Cilët janë zyrtarët e lartë që do të takojnë? Zbardhet axhenda e plotë.
Me anë të një njoftimi zyrtar, Ambasada gjermane në Tiranë, ka zbardhur axhenden e kancelares Angela Merkel, e cila pritet të vizitojë Shqipërinë, në datën 14 shtator. Ambasada gjermane, bën të...