Etiketa: is_tag

Moti i keq/ Pezullohet mësimi në 56 shkolla: Ministre Kushi
 Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka njoftuar se për shkak të reshjeve dhe motit të keq në vend në disa shkolla është marrë vendimi për të pezulluar mësimin. Ministria bë...
Maturantët në protestë para Ministrisë së Arsimit. Ministrja Kushi: ‘Do rishikohet mënyra e vlerësimit vetëm në rast se…
Ashtu siç kishin paralajmëruar sot maturatët kanë dalë para Ministrisë së Arsimit, për të protestuar, pasi sipas tyre provimi i matematikës ishte jashtëzakonisht i vështirë dhe nuk ishte marrë p...
Kryeministri Rama përcjell Shahinin, Evis Kushi ministre e re e Arsimit
Evis Kushi do të jetë ministrja e re Arsimit. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi Rama në një komunikim direkt dhe bisedim me ministren aktuale Shahini dhe pasuesen e saj. Kryeministri...
VIDEO/ Shahini publikon protokollet e shëndetësisë në shkolla
Ministrja e Arsimit, Sportin dhe Rinisë Besa Shahini ka shpërndarë nëpërmjet një videoje në profilin e saj zyrtar në Facebook rregullat dhe protokollet që do të zbatohen në të gjitha shkollat ...
Ky vit shkollor me libra falas/ Ministrja Shahini: Nga klasa e parë deri në të shtatë, si edhe….
Për vitin e ri shkollor përfitojnë libra falas nxënësit e klasave 1-7 dhe të gjithë nxënësit e kategorive të veçanta deri në klasë të 12. Nëpërmjet një postimi në rrjetin e saj social Faceboo...
Ministria e Arsimit: Kolegji “Saadi” është mbyllur me kërkesë të vetë subjektit.
Kolegji “Saadi” që funksionon  në bashkëpunim me Fondacionin Rumi, i cili ndodhet në km.1 të autostradës Tiranë-Durrës, Fushë Mëzez është mbyllur. Mbi mbylljen e kësaj shkolle ka ardhur dhe një...
Situata pas tërmetit, ministrja Shahini informon se kur fillon mësimi
Ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi në Facebook se do të jetë ajo që do të njoftojë datën zyrtare të rifillimit të procesit mësimor në shkolla, pas situatës së krijuar nga tërmeti i së mart...
Ministre Shahini për çështjen ‘Koni’: ‘Presidenti, haptazi në mbështetje të shkelësve të ligjit’
Nga: Besa Shahini, Ministre e Arsimit/ Jam e zhgënjyer me vendimin e Presidentit të Republikës për të refuzuar shkarkimin e rektorit Koni! Për mua është e pakonceptueshme që institucionet e lar...
Në Universitete ka profesorë më diploma false. Zv.ministri i arsimit e ka ‘punimin shkencor’ të vjedhur, 100% plagjaturë.
Taulant Muko, një shkencëtar i panjohur për shqiptarët deri më sot, së fundi ka marrë vëmendje publike pasi ka denoncuar plagjaturën nga zëvendësministri i arsimit Ervin Demo. https://youtu.be/...
Nesër mbyllen shkollat, Ministria ka të dhëna se nuk mund të zhvillohet mësimi.
Ministria e Arsimit ka publikuar vendimin për mbylljen e shkollave të të gjitha niveleve para- universitare për shkak të motit me shira, erë dhe rrezikun  përmbytjeve. Ministria e argumenton ve...