Etiketa: is_tag

Media italiane/ Mjekët shqiptarë në Brescia për të ndihmuar Italinë? Fund fatkeq…
Brunella Bolloli 03 maj 2020 Po edhe ne, sa të këqij.Sa mosmirënjohës. Nëse do ta kishte ditur më parë, mbase Edi Rama,kryeministri shqiptar, do të kishte përdorur më pak pathos në fjalët e tij...
Flasin heronjtë shqiptarë që shkuan të luftojnë CoVid-19 në Itali: Kemi frikë por…
ITALI- Ekipi i 30 mjekëve shqiptarë që zgjodhën që të shërbenin në Itali kundër CoVid-19, prekën zemrat e të gjithë italianëve dhe u bënë kryefjala e medieve dhe e politikës atje. Së fundmi “...
Mjekët shqiptarë në Itali. Berluskoni lavdëron “tradita të mëdha” të kombit dhe falënderon Ramën.
Mbi aktin e solidaritetit të Shqipërisë me dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve në Itali, ka reaguar ish-kryeministri italian, Silvio Berluskoni. Në një postim në Instagram, Berluskoni shkrua...