Etiketa: is_tag

Alfred Moisiu: Europa ta detyrojë Serbinë që të njohë Kosovën! Kurti të bëhet pjesë e ‘Open Balkan’
Ish-presidenti Alfred Moisiu, kërkon nga Bashkimi Evropian që t’i bëjë presion Serbisë që të njohë Kosovën. Në një intervistë për KosovaPress, Moisiu deklaroi se pas agresionit rus në Ukrainë dhe ...
Biografia e Aleksandër Moisiut do të promovohet në Berlin më 14 Mars
Aktori shqiptar i cili karrierën e tij e ndërtoi në Austri, Aleksandër Moisiu, mbetet një ndër figurat më të rëndësishme të kulturës së kombit shqiptar. Moisiu, i cili vdiq në viti 1935 në Vjen...