Etiketa: is_tag

Thirrja shokuese ‘për armatosje’ që nxit dhunë, hetohet në gjendje të lirë Xhelal Mziu
Është proceduar penalisht në gjendje të lirë për veprën penale "Thirrjet për armatosje ose marrje të padrejtë të komandës", kandidatit për deputet i PD-së Xhelal Mziu. Mziu gjatë një takimi ele...
Xhelal Mziu thirrje për vrasje, Rama: Kush vjen në pushtet duke vrarë, vret edhe në qeverisje! Yuri Kim: ‘Elbasani’ s’mund të justifikohet e të përsëritet
Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri Kim dhe kryeministri Edi Rama kanë reaguar për deklaratën e Xhelal Mziut i cili tha se të gjithë ata që janë të dyshuar për blerje votash do ta pësojnë si i ndjer...
Xhelal Mziu u pendua, reagon Rama: Ndjesa e këtij trogloditi nuk vlen asnjë qindarkë! Populli t’u tregojë këtyre gangove se shqiptarët nuk kthehen më mbrapsht
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar për deklaratën e kandidatit për deputet të PD-së në Dibër, Xhelal Mziu.  Ky i fundit gjatë një fjalimi në një nga fshatrat e Dibrës tha se të gjithë a...
Banorët përplasen me Mziun e Kamzës; ky nuk i pret në zyrë. “Njëri është socialist!” ka thënë. VIDEO
Një përfaqësi e banorëve të Kamzës i janë drejtuar zyrave të bashkisë së kryetarit Xhelal Mziu dhe i kanë kërkuar një takim. Bashkë me ta kanë qenë edhe aktivistët e Ruajtjes së Ambientit. Bano...
Xhelal Mziu kallëzohet penalisht për kanosje.
Kallëzohet penalisht në Prokurorinë e Tiranës, kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu. Kallëzimi është bërë për kanosjet e Mziut ndaj banorëve të Kamzës, se do t’u prishte shtëpitë nëse do ...