Etiketa: is_tag

Netanyahu shpall fitoren në zgjedhjet në Izrael, pavarësisht akuzave për korrupsion
  Jeruzalem (AFP) - Kryeministri Benjamin Netanyahu doli fitimtar të martën pas zgjedhjeve të treta në Izrael brenda një viti, pavarësisht një gjyqi për korrupsionin, duke zhgënjyer Palest...
Netanyahu do të prezantojë planin e paqes të Trump te Putin ditën e Mërkurë
Jeruzalem (AFP) - Kryeministri Izraelit Benjamin Netanyahu do të udhëtojë në Moskë të Mërkurën për ti paraqitur planin e paqes në Lindjen e Mesme të Presidentit amerikan Donald Trump liderit rus V...
Netanyahu heq dorë nga imuniteti: do të shkojë në gjyq
Benjamin Netanyahu ka tërhequr kërkesën e imunitetit që i bëri Parlamentit Izraelian: tani do të shkojë në gjyq për tre akuza per korrupsion Nga: Davide Bartoccini Kryeministri izraelian Ben...
Izraeli duhet të qëndrojë larg vrasjes së Soleimanit, tha Natanyah
 SHBA forcon burimet ushtarake në Lindjen e Mesme; Netanyahu thotë se Izraeli duhet 'të qëndrojë larg' nga vrasja e Soleimanit. Udhëheqësi i Gardës Revolucionare të Iranit kërcënoi të Martën të...
Netanyahu fiton primariet dhe rilancohet
Benjamin Netanyahu forcohet falë fitores së madhe të arritur në primaret e Likud, ne te cilat fitoi me më shumë se 70% të konsensuseve. Në këtë mënyrë arrin të rilancohet me një fitore që ve ne hi...