Etiketa: is_tag

Çështja McGonigal, Ngjela: Ka thënë gjë SHBA për Ramën? Akuzat e opozitës, novelë e dobët
Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në Abc News komentoi akuzat e opozitës ndaj kryeministrit Edi Rama për çështjen e ish zyrtarit të FBI-së, Charles McGonigal. Ai tha se nuk ka asnjë provë që impliko...
Spartak Ngjela: SPAK ka dështuar, Arben Kraja duhet të flasë me emra
Avokati Spartak Ngjela ka deklaruar ditën e sotme se SPAK-u ka dështuar. Teksa ka komentuar deklaratën e kreu të SPAK  Arben Kraja, i cili tha pak më parë se ka indicie se ka pasur presione e kërc...
“Do të ketë ngjarje dramatike”, Ngjela: ‘Si ka mundësi që shqiptarët të votojnë parti të trafikuara nga burri te gruaja e anasjelltas?!’.
Avokati Spartak Ngjela ka komentuar zhvillimet e fundit në politikë, të cilat kanë qenë të vrullshme. Në një shkrim në faqen e tij në Facebook, Ngjela është ndalur fillimisht te ndryshimi i emrit ...
Ngjela pyet: ‘Pse e la Berisha fushëbetejën dje dhe iku me bisht ndër shalë?’
Shkruan Spartak Ngjela Pse e la Berisha fushëbetejën dje dhe iku nga selia e Partisë Demokratike me bisht ndër shalë ? Pse  nuk i  mori dot zyrtarët e Partisë Demokratike me dhunë, pasi hyri...
Kush i fiton zgjedhjet? Ngjela i sigurt thotë emrin: Kryeministër bëhet…
Avokati Spartak Ngjela ka folur për situatën në dy kampet politike ku ka bërë edhe një parashikim se kush do të jetë fituesi i zgjedhjeve më 25 prill. Ngjela është shprehur se PD nuk di të bëjë r...
Spartak Ngjela: ‘Halabakët që djegin qytetin t’i marrin, t’i thyejnë brinjët!’“Protestat në Tiranë, turp historik”,
Avokati Spartak Ngjela i cilëson turp historik protestat 2 ditore në Tiranë, ku nuk u kursye as dhuna, qoftë nga protestuesit, qoftë nga policia që iu kundërpërgjigj. I ftuar në rubrikën “Opini...
Kë po kërcënon Ilir Meta me “revolucion popullor”?
Nga Spartak Ngjela l. Meta po kërkon të trembë politikën amerikane që kjo të ndalojë operacionin antikorrupsion në Shqipëri. Po, me çfarë mjetesh kërkon ta bëjë Meta këtë? Me “revoluci...
Spartak Ngjela dhe Romeo Kara: Meta duhet të arrestohet me urgjencë, populli nuk është budalla të ndjekë një president të paudhë
Deklaratat e presidentit Ilir Meta se më 2 mars do të zhvillojë një tubim me qytetarët ku do të lidhin “besën” dhe se prej aty do të fillojë edhe shpartallimi i grushtit të shtetit...
Av. Ngjela: ‘Meta mund të nxjerrë dekret për shpërndarjen e Parlamentit, por kjo e çon në burgim përjetë’.
Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në studion e Ditari në A2, u shpreh se, sipas Kushtetutës, Presidenti mund ta shpërndajë Parlamentin vetëm në një rast. Meta u shpreh kështu ditën e sotme: “Asku...
Ç’KËSHILLTARË KA KY PRESIDENT?!
Nga: Spartak Ngjela/ Komisioni i Venecias e shkarkoi Metën. Nuk kish si të ishte ndryshe. "Nuk ka kompetencë kushtetuese Presidenti, dhe në asnjë ligj, që të ndryshojë datën e zgjedhjeve", t...