Etiketa: is_tag

Dy presidentët, Shqipëri e Bullgari, në një takim/ Nikolla: ‘Presidenti më siguroi mbështetjen e Bullgarisë gjatë procesit të negociatave me BE’.
Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, në një deklaratë për shtyp me presidentin bullgar, Rossen Jeliazkov vlerësoi marrëdhëniet mes dy vendeve. Ajo shprehu mirënjohje për mbështetjen ndaj rrugëtim...
Dokumenti/ Nikolla firmos kërkesën e SPAK për heqjen e imunitetit të Berishës
Kuvendi i Shqipërisë ka njoftuar zyrtarisht SPAK për heqjen e imunitetit të Sali Berishës. Letra, që mban firmën e kryetares Lindita Nikolla, i është dërguar Prokurorisë së Posaçme, pas votimit pa...
Nis sezoni i ri Parlamentar, Nikolla deklaron se Integrimi evropian mbetet prioritet i Kuvendit
Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla në nisjen e sesionit të ri parlamentar në fjalën e saj ka bërë një përmbledhje të sesionit të kaluar dhe ligjeve të miratuara dhe të propozuara....
SPAK për arrestimin e Ahmetajt/ Nikolla thërret Këshillin e Mandateve nesër në 16:00
Pas kërkesë së SPAK drejtuar Kuvendit, për arrestimin e ish-zëvendëskryeministrit Arben Ahmetaj, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka thirrur mbledhjen e Këshillit të Mandateve. Mësohet se ...
Sot Dita e Dëshmorëve, Nikolla dhe Rama homazhe pranë memorialit “Nëna Shqipëri”
Si çdo vit, më 5 maj, shënohet Dita e Dëshmorëve të Atdheut, ndërsa drejtues të lartë të politikës zhvilluan homazhe në memorialin “Nëna Shqipëri”. Ka qenë kryeministri Edi Rama dhe kryabashkia...
Dita e punëtorëve, Nikolla: Kontributi i tyre qëndron në themel të progresit e rritjes ekonomike të Shqipërisë
Sot në ditën ndërkombëtarëve të Punëtorëve, kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, thotë se kontributi i tyre qëndron në themel të progresit e rritjes ekonomike të Shqipërisë. “Sot është 1 Maj, ...
Meta në Sigurimin e Shtetit? Nikolla: Rasti është tronditës, duhet të reagojmë, gati të mbledh Kuvendin.
Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, tha se rasti i bërë publik nga Autoriteti i Dosjeve për përfshirjen e ish-Presidentit Meta në Sigurimin e Shtetit e bën të detyrueshëm reagimin e insti...
Politikani i lartë I.M., ish bashkëpunëtor i sigurimit të Shtetit! Nikolla thërret në takim kryetarët e grupeve parlamentare
  Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla ka thërritur mbledhje kryesie me kryetarët e grupeve parlamentare për t’i vënë në dispozicion dosjen e Autoritetit për Informim mbi Dosjet e Siguri...
Qeveria do të shfuqizojë vendimin sipas kërkesës së studentëve. Ministre Nikolla flet para rektorëve të Universiteteve.
Protesta e studentëve ia  ka arritur të bindë qeverinë për të shfuqizuar që sot VKM për provimet e mbartura. Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka folur para mediave dhe ka bërë të ditur vendimi...
Ndrikull Nikolla mbjell kudo korrupsion, injorancë …!
Nga:m Dr. Prof. Sali Berisha/ Lexoni mesazhin e nëpunësit dixhital! Ai denoncon emërimin e taksidarëve dhe tender-ndrikullave të saj në poste kyçe, dhe se si grupi i punës, me në krye konfid...