Etiketa: is_tag

“McGonigal nuk e fshehu marrëdhënien me Ramën”, New York Times hedh poshtë akuzat
Akuzat ndaj Charles McGonigal, një ish-shefi i kundërzbulimit në Byronë Federale të Hetimeve, ku ka hedhur dyshime se ka përdorur pozicionin e tij në favor qeverisë shqiptare janë hedhur poshtë ng...
NYT: Departamenti i Drejtësisë në SHBA u njoftua nga vetë Nick Muzin për lobimin në PD 11 ditë para Charles McGonical!
Departamenti i Drejtësisë në SHBA është njoftuar për çështjen e lobimit në Partinë Demokratike nga vetë lobisti Nick Muzin, plot 11 ditë para se këtë ta bënte zyrtari i lartë i FBI, Charles McGoni...
NYT: Bota me sy nga arrestimi i liderëve të Kosovës; këta kërkojnë shpëtim nga Soros
(FOTO nga New York Times)/ Nga: NYT dhe Veritas/ Djali i multimiliarderit Soros, Alex Soros, është takuar dhe fotografuar me zyrtarët më të lartë të shtetit në Kosovë para dy ditësh. Që nga Thaç...