Etiketa: is_tag

SHBA mban anën e ‘Open Ballkan’ dhe angazhohet për hapjen e rrugës së të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor
Ne mbështesim të drejtën e vendeve të Ballkanit Perëndimor për tu integruar në Bashkimin Evropian, por edhe integrimin e përbashkët mes vetë shteteve.  Kështu ka deklaruar ambasadorja amerikane n...
Open Balkan: Një “korsi e shpejtë” për transportimin e mallrave ushqimore
“Këto marrëveshje sot, janë realitet i prekshëm nesër dhe jo në të ardhmen, por me hyrjen e vitit të ri 2022”. Ishte kjo deklarata e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, në samitin e radhës n...
Samiti i ‘Open Balkan’, Vuçiç dhe Zaev më 20 dhe 21 dhjetor- në Tiranë! Ja edhe marrëveshjet
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë në Shqipëri në datat 20 dhe 21 dhjetor, në kuadër të samitit për nismën 'Open Balkan'. Laj...
Në Beograd për “Open Balkans”, Dimitrov në vend të Zaevit
Qeverinë e Maqedonisë së Veriut, në takimin për nismën Ballkani i Hapur (Open Balkan) në Beograd, do ta përfaqësojë zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Nikolla Dimitrov, njoftoi sot Sekreta...
“Ballkani i Hapur”/ Rama: ‘Vëllai i vogël nuk më dëgjon!’ Kosova e ka të nxehtë plagën, por luftën e ka fituar
Kryeministri Edi Rama në konferencën e përbashkët për media që pati me homologun e tij kosovar, në Prishtinë, Albin Kurti, nuk ka pa folur edhe për nismën “Ballkani i Hapur”. Në lidhje Ball...