Etiketa: is_tag

Operacioni antidrogë, SPAK: U sekuestruan 430 kg kokainë me vlerë 40 milionë euro.
Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit, ka dhënë detaje në lidhje me operacionin antidrogë ku u zbulua laboratori i kokainës në Fier. Në një  deklaratë për mediat, SPAK bën të dit...
Mega- operacioni i policisë shqiptare dhe spanjolle: Në pranga 107 persona.
Agjentët e Policisë Kombëtare, në një operacion të përbashkët me Mossos d’Esquadra dhe autoritetet e Gjermanisë dhe Shqipërisë, me mbështetjen e EUROPOL-it, kanë arrestuar 107 persona në kuadër të...
Operacioni ‘Shpirti’, Soreca: Lufta kundër krimit të organizuar, afron Shqipërinë me BE!
Ambasadori i BE, Luigi Soreca, ka reaguar në lidhje me megaoperacionin ndërkombëtar të drogës të koduar ‘Shpirti’. Me një postim në Twitter, Soreca thotë se lufta kundër krimit të organizuar dhe p...
Ka një det të heshtur me gjurmime ndaj krimit poshtë këmbëve tona; një ditë dalin mbi dhè. Ja operacioni ‘Losa Blancos’.
Njësoj si Operacioni ndërkombëtar hetimor i koduar ‘Los Blancos’ ku rezultoi me 4 tonë kokainë dhe 5. 5 milionë euro, si dhe 5 të arrestuar vetëm në Shqipëri, po kështu vazhdojnë edhe operacione t...
Ministri Lleshaj: Sot u arrestuan 2 policë, ja pse akuzohen
Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj thotë se Policia e Shtetit, SHÇBA dhe Prokuroria finalizuan sot një operacion të rëndësishëm, në sajë të të cilit, krahas të tjerëve, u arrestuan edhe dy punon...
Operacioni kundër drogës kodohet ‘Shënmëria’, por shtrihet nga Kukësi në Gjirokastër.
Finalizohet operacioni policor i koduar “Shënmëri 2020”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkotike. Operacion i shtrirë në disa qarqe të vendit si K...