Etiketa: osmani

Osmani: ‘O zoti Begaj, thuaji Perëndimit të luftojë Serbinë!’.
(FOTO: Vjosa Osmani ne konference per media) Kosova e Serbia s’mund të barazohen, prandaj Bashkimi Evropian duhet ta bëjë të qartë këtë dallim, ka thënë Vjosa Osmani, Presidente e Kosovës, në k...
Begaj në Kosovë vazhdon të flasë si në rapsodi: “Dy republika dhe një komb!…’. Po punët konkrete?…
Dy dialekte dhe një gjuhë, dy republika dhe një komb. Kjo është harta jonë me destinacion Brukselin. Kështu deklaroi presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, gjatë fjalimit për media të mbajtur n...
Presidenti Begaj nis vizitën dy ditore në Kosovë, pritet me ceremoni nga Osmani
Ka nisur ceremonia zyrtare e pritjes së presidentit Bajram Begaj në Kosovë. Sipas agjendës së takimit, Begaj është pritur nga homologia e tij Vjosa Osmani, e cila e ftoi për të vijuar takimin e ni...
Tensionet në Veri të Kosovës: Presidenti Begaj telefonon Osmanin në Prishtinë
Në lidhje me situatën e krijuar në veri të Kosovës Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, zhvilloi një bisedë telefonike me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani. Sipas një njoftimi të Presidencë...
Valon Syla: Edi Rama është më lider, më shmeker e më me stil se zilamat e Qeverisë Kurti
Analisti dhe gazetari Valon Syla ka thënë se shqiptarët janë me fat që e kanë kryeministër Edi Ramën, duke thënë se ka cilësi lidershipi dhe se është i klasit Evropian e Perëndimor, raporton Express...
Çitaku reagon ndaj Besnik Bislimit për shpërndarjen e postimit ku Edi Rama quhej “pro-serb”
Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, i cili shpërndau një postim në profilin e tij personal në facebook ku Edi Rama quhej “pro-serb”, postim t...
Vjosa Osmani nuk përfaqëson veten por Kosovën, Shqipëria nuk është armikja jonë
Nga. ZANA AVDIU/ Presidentja nuk e perfaqeson vec veten e saj, ose partine me te cilen ka ba koalicion. Ajo e perfaqeson shtetin e Kosoves. E kjo foto, i bjen me keqperdore po...
Skandali/ Vjosa Osmani publikon foto nga Samiti i Selanikut, por ‘pret’ kryeministrin e Shqipërisë! Debate të forta në Prishtinë
Kjo foto e publikuar nga Presidentja e republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, nga takimi që u zhvillua dje në Selanik mes liderëve të 12 vendeve, ka shkaktuar reagime të shumta. Kjo foto është shkre...
Pse Vjosa Osmani preu Ramën në foto? Analisti: ‘Inferioriteti i saj dhe Albinit ndaj kryeministrit shqiptar!’
Një tjetër reagim ka ardhur nga analisti e gazetari, Ilir Mirena mbi foton e publikuar nga Vjosa Osmani ku në darkën me kancelarin gjerman Schulz, ajo ka ‘prerë’ kryeministrin Edi Rama. Sipas anal...
Ish-i burgosuri politik: Babai i kryetarit të ri të KQZ-së djersitej kur më torturonte, i servilosej për pozita UDB-së
Ish-i burgosuri politik, Haki Morina ka reaguar pasi që Vjosa Osmani pas shkarkimit të Valdete Dakës, emëroi Kreshnik Radoniqin kryetar të KQZ-së.  Morina ka thënë kryetarit i ri KQZ-së, është dj...
Faqja 1 prej 212