Etiketa: is_tag

Opozita për një gjë nuk është kundër: rritjen e pagave të deputetëve. Bardhi në Kuvend: Akt i vonuar, PD do të votojë pro
Gazment Bardhi u shpreh se grupi parlamentar i PD-së do të votojë pro projekligjin për rritjen e pagave. Nga Kuvendi, kryetari i grupit parlamentar tha se ky është një vendim i vonuar edhe i pastu...
Rama-opozitës: Shqiptarët folën qartë me 14 Maj, mos flisni në emër të tyre
Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në seancën plenare në Kuvend, tha se qytetarët kanë treguar mbështetje më shumë se kurrë për partinë që përfaqëson. Kreu i qeverisë iu drejtua deputetëve opo...
Rama thotë se nuk e voton pagën e deputetëve para se të hyjë në fuqi rritja e pagave për të gjithë
Kryeministri Edi Rama deklaroi në seancë plenare se nuk do të votojë rritjen e pagës së deputetëve. Ashtu sic deklaroi edhe më parë, Rama përsëriti qëndrimin e tij se rritja e pagave për depute...
Rama tregon afatin: Ligji për rritjen e pagave do të miratohet këtë të enjte në Parlament
DIBËR- Kryeministri Edi Rama u shpreh se ligji për rritjen e pagave në parlament do të miratohet në seancën plenare të kësaj të enjteje. Sipas tij, rritja do të nisë të aplikohet menjëherë dhe ...
Maxhoranca dhe opozita gjejnë dakordësi për rritjen e pagave, miratohet projektligji në Komision.
  Opozita dhe mazhoranca në Komisionin e Ligjeve kanë rënë dakord për rritjen e pagave për punonjësit e administratës publike dhe institucionet e tjera kushtetuse dhe të pavarura. E...
Rama: Gati projektligji, brenda 1 viti paga mesatare do shkojë 900 euro!
Rritje 20% pedagogëve, mësuesit e arsimit të mesëm do të marrin mbi 100 mijë lekë Paga bazë e infermierëve do të shkojë në 87 mijë lekë, zjarrfikësit do marrin 80 mijë lekë   Kryeministr...
Rritja e pagave, reforma më e rëndësishme e qeverisë: Kryeministri Rama
Kryeministri  Edi Rama këtë të mërkurë pas mbledhjes së qeverisë ka bërë me dije se rritja e pagave do të jetë një ndër reformat më të rëndësishme që ka ndërmarrë qeveria ndër vite. Rama është ...
Rama: Rritje për sektorin publik, impakt edhe për privatin
Kryeministri Edi Rama deklaroi se qeveria do të bëjë reformën e strukturës së pagave, të cilën e konsideroi si reformën më të rëndësishme. Në një deklaratë për mediat pas mbledhjes së Këshillit...
Qeveria vendos rritje të rrogës në Shëndetësi dhe Arsim Parauniversitar
Pas mbledhjes së Qeverisë, ministret e Shëndetësisë dhe Arsimit kanë zyrtarizuar vendimin për rritjen me 6% të punonjësve në sektorin e shëndetësisë dhe arsimit parauniversitar. ...
“Një e keqe që nuk erdhi vetëm për keq”, Rama për daljen e të dhënave personale: Do ketë mure mbrojtëse
  Kryeministri Edi Rama ka folur për daljen e të dhënave personale në ceremoninë e mbajtur sot për firmosjen e marrëveshjes me “Jones International” për krijimin e një qendre për sigurinë kibe...