Etiketa: papa

Papa Françesku lutet “në emër të Zotit” të ndalojnë sulmet në Ukrainë
Papa Françesku bëri një apel për paqe në Ukrainë gjatë lutjes së tij, duke i quajtur sulmet e Rusisë një “agresion të armatosur të papranueshëm”. “Në emër të Zotit, le të dëgjohet klithma e...
Papa është i rrethuar. Tani është “luftë” ndaj presidentit Amerikan
  Ipeshkvit e SH.B.A.-së janë afër ndalimit të Joe Biden nga komunioni për shkak te pozicioneve te tij. Nga Vatikani, megjithatë, kanë stopuar gjithçka. Papa Françesku gjendet mes dy zjarr...
Coronavirusi spërkat alegrinë e Krishtlindjeve në Betlehem, Romë, Sidnej dhe më tej
BREITBART JERUSALEM (AP) Betlehemi të Enjten ushtoi në vigjilje të Krishtlindjes nga një marshim i gëzueshëm i bandës dhe ardhjen triumfale të klerikut të lartë Katolik në Tokën e Shenjtë, por ...
“Benedikti XVI është i sëmurë rëndë”: çfarë ndodhi me Papën emeritus
Benedikti XVI do të ishte prekur nga herpesi pas udhëtimit në Gjermani. Kjo u zbulua nga biografi zyrtar i Papës emeritus Giuseppe Aloisi -   Një biograf i Benediktit XVI - mbase më i rën...
Papa e dha lutjen e së Dielës përmes ekranit për shkak të virusit
AFP Qyteti i Vatikanit (AFP) - Vatikani tha se Papa Françesku e dha lutjen e Angelus të Dielën nga ekrani, dhe jo personalisht nga dritarja e tij me pamje nga Sheshi i Shën Pjetrit nga shqetësi...
PAPA FRANÇESKU LUTET PËR SHQIPTARËT
Papa Françesku ka deklaruar se po lutet për Shqipërinë dhe shqiptarët, një popull që ka vuajtur shumë këto ditë si pasojë e tërmetit të fuqishëm të së martës. “Dua t’i dërgoj përshëndetjet e mi...
Bergoglio ka humbur zgjedhjet/ Sarkazmë
Nga: Marco Gervasoni, 27 Maj 2017/ Në radhën e komenteve mbi atë se kush fitoi dhe kush humbi zgjedhjet, askush nuk ka vene në dukje se, midis shumë humbësve të 26 majit, është edhe dikush që n...
Steve Bannon sulmon prapë Papën për marrëveshjen me Kinën
Steve Bannon, gjatë një takimi të mbajtur dje në Romë, ka kritikuar "marrëveshjen e përkohshme", atë mbi emërimin e peshkopëve, të nënshkruar në vjeshtë midis Selisë së Shenjtë dhe Pekinit Nga:...
Papa Françesku, një takim sensacional në Vatikan me gjyqtarët: Në Itali komandon ai?
  "Pavarësi e jashtme",për të afirmuar "me force" karakterin jopolitik të gjyqësorit dhe për të mbajtur larg "favorizimet dhe tendencat, të cilat ndotin zgjedhjet, marrëdhëniet dhe emërime...
Papa do të vizitojë shkollën Marokene të imamëve për të promovuar Islamin e moderuar
  QYTETI I VATIKANIT (AP)---Papa Françesku do të takohet me emigrantët në Marok dhe do të vizitojë një institut trajnimi për imamët që kërkon të jetë një kështjellë kundër ekstremizmit isl...
Faqja 1 prej 3123