Etiketa: is_tag

Opozita PD- LSI kërkon të hyjë në zgjedhje, por pas gjashtë muajsh
-Deklaratë e partive satelite të opozitës jashtë- parlamentare- Krerët e 5 partive aleate historike të Partisë Demokratike, Fatmir Mediu i PR, Agron Duka i PAA, Nard Ndoka i PDK, Dashamir Shehi...
PD- LSI, edhe duan të hyjnë në zgjedhje, edhe kanë turp; i vijnë rrotull dritares
Koment/ Pasi bënë luftë ‘morale’ dhe luftë me armë kundër shtetit dhe institucioneve dhe u betuan se ‘ do të bllokojnë zgjedhjet e 30 qershorit’, dy partitë ‘armike’ por në front opozitar më në...
LUFTA MBAROI, LORDI I LUFTËS HESHTI
  Nga: Laert Skiro/ Edhe sonte po bie mbrëmja. Njësoj siç po ulet perdja e muzgut të një dite të kthjellët e të ftohtë, ashtu ka rënë perdja e ‘luftës’ së nisur për të djegur gjithçka del p...