Etiketa: is_tag

PDIU, pro për amnistinë penale/ Idrizi: ‘Do të jemi kundër po të ketë çështje të GJKKO dhe SPAK’.
Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet (PDIU), Shpëtim Idrizi thotë se kjo forcë politike është pro votimit për amnistinë penale. Në një intervistë për “Tirana Live” në ABC News, Idri...
Idrizi: S’e kuptoj si mund të marrë vendim PD që të heqë Ramën!”. A nuk ka punë të vërteta kjo opozitë?
Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka kritikuar vendimet që PD mori në mbledhjen e Këshillit Kombëtar. Idrizi tha se ‘rrëzimi i Ramës’ është detyrë e opozitës, opozita nuk mund të vendosë  për kë...
Pse i gëzohet Kryemadhi koalicionit PD- PDIU?
Nga L. Skiro: Zonja Monika Kryemadhi, kryetare e LSI, ka disa arsye pse e priti me gëzim koalicionin PD-PDIU: Arsyeja e parë, se në ardhjen e PDIU shihet qartë largimi i PBDNJ nga koalicioni...
Dështimi i paralajmëruar i ‘bllokut’.
Nga: L. Skiro Fjala ‘bllok’ në këtë rast ka një konotacion jo të largët me ‘bllokun’ e udhëheqjes komuniste që në këtë epokë përfaqësohet me disa klube luksoze nate për të rinj. Edhe ky- një bl...
PD shpreson se me Idrizin do të largojnë qeverinë Rama
  Nga Durrësi ku u zhvendos sot mbledhja e përbashkët e grupeve parlamentare të partive opozitare, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i “ka hapur derën” e bashkëpunimit kreut të ...
A po “shkrihet” PDIU-ja?
Nga: 27.al/ Me të nisur Java Çame, ka filluar një fushatë denigruese ndaj PDIU-së, ku raportohet për një krizë të brendshme në këtë parti, madje sa më shumë kalojnë ditët përmendet fjala “shkrirje”...
Kuvendi- o me fëmijë o me mëkatarë; këta janë gati të ndërrojnë partitë. PDIU kalon me PS
( FOTO: Dy deputetet e fundit të PDIU kaluan në PS)/ Edi Rama merr edhe dy deputetë, pa zgjedhje parlamentare. Tashmë numri i deputetëve të PS-së shkon në 76. Deputetja e Dibrës, Reme Lala nga ...
PDIU, parti politike në protestë ku kërkon ‘një ndjesë’ prej Greqisë.
Përpara selisë së  ambasadës së Greqisë në Tiranë u zhvilluan protesta kundër marrëveshjes Shqipëri-Greqi për kufijtë detarë dhe për deklaratat që vijnë nga shteti helen për mohimin e termit “Çamë...
Cila është deputetja më e re që vjen në Kuvend?
(FOTO: Elena Xhina, deputete e mundshme)/ Pas dorëheqjes së deputetit të PDIU, Bujar Muça pritet që vendin e tij ta zërë zonja Elena Xhina. Zonja Xhina është aktualisht nënkryetare e Këshill...
Politikë në të nxehtë 40 C. Përçarje në PDIU.
Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi i lëpihet kryetarit Idrizi. Herë e quan “më të mirin” e herë “pak dembel”- si ta kërkonte si ‘shumë dembel'. Por media e ka marrë këtë informacion si krisje në PDIU...