Etiketa: is_tag

Rusia kërcënon kompanitë e huaja: ‘Kthehuni deri më 1 maj ose përballeni me ndalim 10-vjeçar!’
Deputeti i Dumës, Yevgeny Fedorov, ka propozuar një ndalim 10-vjeçar për çdo kompani të huaj që nuk kthehet në Rusi deri më 1 maj, sipas një raporti të mediave shtetërore. Media ruse RT pretendoi...
Ambasadorja Yuri Kim përforcon thirrjen: Vetingu i kandidatëve për deputetë duhet bërë sepse e kërkon ligji dhe …
Thirrja e bërë para pak ditësh nga ambasadorja e Shteteve të Bashkuara, Yuri Kim për të kaluar në veting kandidatët për deputetë ka shkaktuar një debat të fortë në opinionin publik. Ambasador...
Rama: Disa politikanë po e përdorin Covidin si aleat, turpi i kujtdo që e mbështet
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video ku shihet situata në disa vende të botës dhe rajon me COVID-19, si dhe krahasimi i Shqipërisë me këto vende sa i përket bilancit të pande...
Politika që kalon ndër varre
Frrok Çupi Presidenti u betua se do të vrase vetë kryeministrin... Më tmerron, më shumë se vdekja e tjetrit, ajo çfarë bëjnë udhëheqësit vrasës: Ëndërrojnë vetëm si t’i dërgojnë të tjerët pë...
Koha thërret për ndërgjegjësim!
Nga: Denis Dyrnjaja/  Ne jemi populli më politikdashës dhe më i angazhuar në ndjekje të politikës. Vetëm se ka një problem të vogël se ne nuk prodhojmë politikë. Me politikë sot m...
A do të ushqejë epemia e koronavirusit në Itali ekstremin e djathtë?
AFP 18 prill, 2020, Lideri i partisë së ekstremit të djathtë Lega të Italisë, Matteo Salvini mund të rezultojë fituesi më i madh nga bllokimi Romë (AFP) - Italia po fikson barrën e reces...
Polonia nxit Evropën të veprojë mbi pastrimin e gjykatësve
Wojciech Moskwa dhe Marek Strzelecki (Bloomberg) - Mosmarrëveshja e Polonisë me Evropën mbi pastrimin politik të gjyqtarëve të vendit është shndërruar në një lojë …... Gjykata e lartë e Bash...
POLITIKA NË KRIZË: THËRRET NË NDIHMË TRAFIKANTË, BURGAXHINJ, MASHTRUES, TË MARRË…
-Prokuroria sekuestron provën e fundit në zyrat e PD- Pak orë pasi deputeti i PD-së, Ervin Salianji publikoi në emisionin “Opinion” një video ku shfaqej Alfed Alizoti duke folur për rastin “Bab...
Sexi & Politika
Nga: Anila Rezhda, shkrimtare/ Sexi eshte politike me vete dhe politika ushtrohet sikur ben sex. Politika eshte nje etje shpirti per pushtet - pushtoj. Askush i gjykuar nga ata qe duan te jen...
Politikanëve iu interesojnë paratë e mafies; me to blejnë klientët/ Die Welt
Deklaratë e Nicola Gratteri,  prokuror i anti- mafias  italiane me qendër në Kalabri. (Marrë nga gazeta gjermane ‘Die Welt’/ Nicola Gratter ka pohuar për gazetën gjermane ‘Die Welt’ se klani maf...